Без сім’ї не має щастя на землі

4.12.2014, 16:48

«Без сім’ї не має щастя на землі», — говорять на Україні. Не даремно Л. М. Толстой говорив: «Щасливий той, хто щасливий у себе вдома».

Сім’я для дитини має бути взірцем людяності, доброти, любові. Має бути? А чи є вона такою сьогодні? А як же розглядати ці жахливі історії, пов’язані з жорстоким поводженням із дітьми?Немає виправдання їх бездушності, цинізму, агресивності, фантастичній жорстокості.

 2 грудня 2014 року в ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням англійської мови соціальним педагогом Різниченко О.А. було проведено тренінгове заняття для батьків «Без ляпасу… Шукаємо порозуміння із дітьми». 

В ході  заняття було обговорено проблеми насильства над дитиною у сім’ї.

Крім теоретичного висвітлення даного питання, соціальним педагогом школи проведено ряд практичних вправ, під час виконання яких батьки мали можливість закріпити отримані знання на практиці, повправлятися в толерантному спілкуванні з дітьми, відчути почуття, які переживають діти, коли зазнають жорстоких, насильницьких дій від найрідніших людей, отримали поради, як досягти взаєморозуміння зі своїми дітьми та побудувати довірливі стосунки.

На завершення заходу батьки розіграли рольову ситуацію «Сварка батьків в присутності дитини» та обговорили її.

В ході заняття вони дійшли висновку, що здоров’я дітей, їх благополуччя - у наших руках. І для того, щоб досягти взаєморозуміння з ними, треба будувати стосунки, засновані на любові, повазі, доброзичливості та довірі одне до одного.

На завершення заняття кожен учасник  отримав стрес-порадник  «Без ляпасу» та поділився своїми враженнями від заняття.