Круглий стіл з питань профілактики соціально-небезпечних хвороб

4.12.2015, 08:15

У малій залі Комсомольської міської ради відбулося засідання круглого столу з питань профілактики соціально-небезпечних хвороб, на якому були присутні керівники медичних, соціальних та освітніх закладів, лікарі-інфекціоністи, епідеміологи, фтизіатри, наркологи, спеціалісти соціальних служб та духовенство.


На початку засідання заступник міського голови Надія Угнічева зазначила, що зміна життєвих орієнтирів, соціальна й духовна криза в суспільстві зумовлюють зростання соціально-небезпечних інфекцій, що становить загрозу для наступних поколінь. Тому потрібно консолідувати зусилля лікарів, психологів, працівників соціальних служб, громадських неурядових організацій у боротьбі з цими хворобами. Особливу тривогу викликає те, що зростає рівень захворюваності серед молоді.


У кабінеті довіри міської лікарні перебуває на обліку 57 ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, серед них три дитини. З початку року вперше виявили й поставили на облік 13 інфікованих, з кожним роком ця цифра зростає. Спеціальну антивірусну терапію отримують 16 чоловік. З початку року були обстежені одна тисяча двісті вісімдесят дев'ять комсомольчан, з яких у 12-ти виявлено позитивний результат. На перше місце вийшов статевий шлях передачі вірусу, тому більшість хворих – соціально-адаптовані люди середніх років, які ведуть активне статеве життя. Як правило, позитивному ВІЛ-статусом супроводжує наявність вірусних гепатитів, які також передаються статевим шляхом. У кабінеті інфекційних захворювань перебуває на обліку 180 осіб з хронічними гепатитами В і С, з початку року виявлено близько 30-ти хворих. Також одна тисяча шістсот сімдесят дев'ять комсомольчан є носіями цих інфекцій.


Замісну терапію отримують 45 наркозалежних чоловіків і 8 жінок, їх середній вік – 32 роки, при цьому більшість з них вживає наркотики близько 15-ти років. Серед позитивних моментів відзначався той факт, що три людини повністю відмовилися від наркотиків.


З початку року фтизіатри зафіксували 19 хворих на туберкульоз, на обліку перебуває 337 хворих, з них 58 осіб мають активну форму захворювання. У дитячого фтизіатра перебуває на обліку 213 тубінфікованих дітей. Тут епідеміологи відзначають зростання майже на третину. Причиною тому є відсутність вакцин і препаратів для діагностики. Щеплення проти туберкульозу через відсутність вакцин не роблять навіть у пологовому відділенні. Зважаючи на це фахівці побоюються того, що почнуться випадки туберкульозу серед дітей.


На засіданні піднімалося питання відсутності в лікарнях вакцин, які повинні надходити згідно з державною програмою. Однак вплинути на це міські фахівці не мають змоги у зв’язку з тим, що на державному рівні не проведені тендери на закупівлю вакцин і придбати їх у аптечній мережі неможливо.


Про запобіжні та превентивні заходи говорили представники соціальних служб міста та громадських організацій.


Напрацьовано проект рішення, який доведено до кожного учасника круглого столу з метою профілактики та запобігання соціально небезпечних хвороб.