Архів електронних петицій

Залишити назву міста Горішні Плавні

Текст електронної петиції:


Протягом останніх тижнів вся Україна обговорює нову назву нашого міста, яка припала до душі тисячам українців. Горішні Плавні стали символом декомунізації й отримали підтримку багатьох відомих людей в Україні. До флешмобу "Горішні Плавні - це круто!", що стартував днями в мережі Facebook, за декілька днів долучилися спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, народний депутат України Надія Савченко, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, народний депутат України Олег Ляшко, народний депутат України Іван Крулько, відома співачка та тележурналістка Марія Бурмака, голова мистецького об’єднання «Остання барикада» Олесь Доній, відомий український мандрівник Ігор Захаренко, журналіст Дмитро Гнап, учасники проекту «Мамахохотала шоу» та багато інших людей з різних куточків України. Ніколи Комсомольськ не мав і не міг мати такого визнання в Україні. А сьогодні тисячі людей хочуть приїхати в Горішні Плавні та відкрити їх для себе. "Це не Горішні Плавні - це казка. Венеція сховається!" - написала на своїй сторінці у Facebook відома журналістка, дружина Георгія Гонгадзе Мирослава Гонзадзе. Тож давайте разом збережемо цю казку і залишимо назву міста Горішні Плавні. А виступати проти цього, може лише людина, яка бажає зла своєму місту.

 

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», Горішньоплавнівською міською радою  Полтавської області  було розглянуто розміщену на веб-сайті Горішньоплавнівської міської ради електронну петицію щодо залишення назви міста Горішні Плавні.

 

19 травня 2016 року Верховною Радою України була ухвалена постанова «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» № 1377-VIII, якою було змінено назву міста Комсомольськ на Горішні Плавні. Зазначена постанова набрала чинності 3 червня 2016 року.

Нова назва не була сприйнята мешканцями. Після ухвалення постанови про перейменування, відбулися два мітинги на яких городяни протестували проти нової назви міста. Активно свою незгоду містяни висловлювали і в соціальних мережах і на особистих прийомах і шляхом направлення письмових звернень до міської влади.

З метою збереження стабільної соціально-політичної ситуації, зниження рівня протистояння, 8 червня 2016 року в місті відбулися громадські слухання на яких городяни серед запропонованих варіантів  обрали назву місту – Святомиколаївськ. Депутати міської ради підтримали вибір громади, затвердивши Резолюцію громадських слухань своїм рішенням.

Враховуючи, що відповідно до статті 85 Конституції України, перейменування населених пунктів є виключною компетенцією Верховної Ради України, рішення про затвердження Резолюції громадських слухань направлене на розгляд до Верховної Ради.  Отже, питання залишення назви міста чи його перейменування не відноситься до компетенції органу місцевого самоврядування.

 

 

Секретар міської ради                                                                          С.С. Дорота Зібрано підписів:

1020


з 175
необхіднихЗбір підписів завершено