Петриківка зачарувала юних комсомольчан

2.11.2012, 13:57

Петриківка зачарувала юних комсомольчан

30 жовтня юні комсомольчани, учасники проекту «Центр глобального молодіжного партнерства» відвідали столицю українського народного художнього розпису – селище Петриківка, що на Дніпропетровщині. Щойно приїхавши, діти мали змогу побачити надзвичайно вражаючу спільну роботу петриківських майстрів, яка занесена в книгу рекордів України. Це найбільший у нашій країні розпис ручної роботи. Білий паркан у центрі селища прикрасили яскравим квітковим орнаментом завдовжки 120 метрів і шириною 80 сантиметрів. Найбільший в Україні орнамент розписували 30 професійних митців і 127 вихованців художніх навчальних закладів. Діти також побували в  Центрі народного мистецтва, де працюють майстри, кращі роботи яких експонуються в художніх галереях та на виставках світового рівня. Він об'єднує близько 40 майстрів, які створюють вироби з петриківським розписом за давніми народними традиціями регіону. У центрі працює 24 члени Національної спілки художників України і 6 заслужених майстрів народної творчості України. Під час екскурсії художній керівник Центру народного мистецтва «Петриківка», член Національної спілки художників України, Заслужений майстер народної творчості України Андрій Пікуш розповів дітям про історію петриківського розпису, про діяльність Центру народного мистецтва «Петриківка» та народних майстрів. Із величезним задоволенням учасники екскурсії знайомилися із секретами традиційного петриківського розпису, дізнавалися, як розводити фарби, створювати композицію, малювати пензликами, пальчиками й навіть  піпетками. Кожен з учасників майстер- класу отримав свій малюнок на згадку. До того ж, всі мали можливість  придбати різноманітні вироби, виконані справжніми майстрами.

Далі учасники поїздки немов перенеслись у далеке XIX століття, відвідавши сільську етносадибу, що розташована на території Петриківки. Хата збудована з природного матеріалу й зберігає усі предмети побуту, а  знадвору обнесена плетеним тином.

Приємною несподіванко для екскурсантів було знайомство із кінним заводом. Породисті й доглянуті коні дуже сподобалися учасникам екскурсії та викликали море емоцій. 

До Комсомольська всі учасники поїздки поверталися з незабутніми враженнями та неодмінним бажанням повернутися знову в загадковий дивосвіт петриківського розпису.

Учасники поїздки щиро вдячні відділу у справах сім’ї та молоді виконкому Комсомольської міської ради в особі Т.В.Оробченко, головних спеціалістів О.І.Цілуйко, Т.С.Омельченко, всім людям, які причетні до організації чудової подорожі до справжньої перлини народної творчості України – Петриківки.