Ярмарок професій

14.11.2012, 14:27

Ярмарок професій

За даними офіційної статистики, 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. На сьогодні, як і в попередні роки, в країні залишається  актуальною  проблема набуття учнями адекватних знань про певні види професійної діяльності, про власні можливості оволодіння ними.

Восьмого листопада в ПК і Т відбувся традиційний захід для учнів-випускників  9-х і 11-х класів шкіл міста «Ярмарок професій». Його організатором, як завжди, виступив Комсомольський міський центр зайнятості. На свято робітничих професій прибули перший заступник міського голови Д.Г. Биков, начальник відділу з розвитку персоналу ВАТ «Полтавський ГЗК» Р.І. Клименко, начальник відділу кадрів ВАТ «Єристівський ГЗК» Т.П. Павлик, заступник директора Комсомольського міського центру зайнятості Т.П. Малук, представники Професійного гірничого ліцею, Професійного будівельного ліцею, Комсомольського політехнічного технікуму, Вищого професійного училища №7 міста Кременчука, міськво,  загальноосвітніх шкіл міста, а також керівники  різних підприємств Комсомольська.

Наше місто унікальне в плані створення можливостей для молоді, яка бажає визначитися з обранням першої робітничої професії. У світі багато професій. Як зорієнтуватися в обранні тієї справи,  яка стане улюбленою, принесе задоволення та забезпечить достаток? Адже кожна людина більшу частину свого життя проводить саме на роботі. Нинішній захід став чудовою нагодою для майбутніх учнів-випускників дізнатися  про професії, про можливості професійного зростання, отримання першого робочого місця і таке інше. Для них дуже важливо вже сьогодні визначити свою професійну стежку, від якої буде залежати їхнє життя.

Цікаве  свято робітничих професій міський центр зайнятості організував з метою професійної орієнтації учнівської молоді на свідомий вибір актуальних професій і спеціальностей. На ньому було презентовано навчальні заклади, які дають змогу оволодіти затребуваними робітничими професіями, а саме: Професійний гірничий ліцей, Професійний будівельний ліцей та Комсомольський політехнічний технікум. Вони переконували учнів у тому, що саме їхній заклад відкриває величезний вибір шляхів самореалізації – кар’єра, гідна зарплата, розвиток творчих здібностей, самовдосконалення в процесі трудової діяльності, а, можливо, і відкриття власного бізнесу.

На даний час Комсомольським міським центром зайнятості працевлаштовано 1025 осіб, із них 158 випускників професійно-технічних закладів та 122 випускники вишів. Актуальними професіями у нашому місті залишаються електрогазо-зварник, електрослюсар, продавець продовольчих товарів, контролер-касир та інші. Першим привітав молодіжне зібрання перший заступник міського голови Д.Г.Биков. Дмитро Геннадійович акцентував увагу учнівської молоді на двох ключових питаннях, які слід ставити собі при виборі професії: чи лежить моя душа до того, чим мені доведеться займатися? де я буду працювати зі своїм дипломом після завершення навчання? Він також наголосив, що завжди треба прагнути до вдосконалення, до професіоналізму в оволодінні будь-якою професією, щоб можна було конкурувати на ринку праці. Перший заступник міського голови закликав молодь обирати професію за покликом душі, бо навіть найвища заробітна плата, наголосив він, не дасть такого задоволення, як улюблена справа.

Зацікавлено сприйняли присутні в залі ПК і Т виступ начальника відділу з розвитку персоналу ВАТ «Полтавський  ГЗК» Р.І. Клименка. Руслан Іванович відзначив неоціненну користь таких заходів та надав  молоді інформацію про переваги і можливості Полтавського ГЗК для тих, хто обирає професію, яка затребувана на комбінаті. « Ми створюємо всі умови для професійного розвитку наших працівників як на робочому місці, так і за його межами в провідних навчальних закладах та компаніях України і зарубіжжя. Ми створили систему адаптації працівника та його соціальної підтримки, виконали організаційні заходи щодо ведення трудового процесу, створюючи ту атмосферу, яка дозволяє нашому комбінату бути лідером гірничо-металургійної галузі в Україні та Європі. Все це є досягненням тих, хто працює  на комбінаті,  людей, які живуть поруч і разом з нами у рідному місті», - зазначив Р.І. Клименко. Особливий інтерес в учнівської молоді викликали майстер-класи, практичні матеріали та вироби, які були представлені студентами професійно-технічних закладів на ярмарку професій.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.

Фото автора.