ЦТП запрацює на альтернативному паливі?!

26.11.2012, 15:33

ЦТП запрацює на альтернативному паливі?!

Днями перший заступник  голови Полтавської обласної державної адміністрації (ПОДА) В.Ф. Животенко відвідав м. Комсомольськ. Метою його візиту було ознайомлення із ходом реконструкції центрального теплового пункту (ЦТП) мікрорайону № 15, фінансування робіт на якому здійснюється із Державного бюджету, а замовником є обласне управління капітального будівництва (УКБ).

На території котельні посадовця зустрічали перший заступник міського голови Д.Г. Биков, начальник УКБ ПОДА С.І. Шульга, директор КВП «Комсомольськтеплоенерго» М.М. Лихожон і головний інженер цього підприємства П.І. Сніжко, директор підрядної організації ТОВ «Легбудпроект» С.В. Галата та інші фахівці. В.Ф. Животенко, заслухавши інформацію про стан будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт на ЦТП, детально оглянув весь технологічний ланцюг. М.М. Лихожон розповів, як працюватиме котельня та який економічний ефект матиме місто, використовуючи деревину замість газу. Проектом передбачено, що економія буде суттєвою: 1,5 млн м3 природного газу на рік. Альтернативне паливо дасть змогу забезпечити гарячою водою 22 житлових будинки, а це майже шість тисяч комсомольчан.

Наразі два котли готові аби підігрівати воду деревиною, запуск же всього технологічного процесу затримується через відсутність коштів для придбання необхідного обладнання. Понад один мільйон гривень знаходиться на рахунках Державного казначейства, а отримати їх місто не може. Перший заступник голови Полтавської ОДА пообіцяв посприяти у вирішенні цієї проблеми. Він наголосив, якщо цьогоріч роботи на об’єкті не будуть завершені, то державні кошти місто більше не отримає. В. Ф. Животенко звернувся до присутніх з проханням не зупиняти роботи і закінчити реконструкцію котельні, яка триває вже третій рік. «За інформацією, яка мені надходила, я думав, що справи тут зовсім погані, а насправді це не так. Я прошу зафіксувати все у протоколі, а термін здачі об’єкта  - 5 грудня – цілком реальний», - сказав Віктор Федорович. Він ще раз запевнив, що гроші із Держбюджету до кінця року надійдуть у повному обсязі.

Перший заступник голови Полтавської ОДА поцікавився темпами реконструкцій вул. Леніна і реанімаційно-анестезіологічного відділення міської лікарні. Закінчити ці ремонтні роботи також заважає затримка державної субвенції. В.Ф. Животенко пообіцяв допомогти вирішити питання з проплатою за обладнання для лікарні. 

Цього ж дня перший заступник голови ПОДА В.Ф. Животенко на пропозицію першого заступника міського голови Д.Г. Бикова відвідав будівництво житлового будинку для працівників Єристівського і Полтавського ГЗК. Дмитро Геннадійович разом із представником компанії-забудовника із Кременчука ознайомили посадовця із перспективою розвитку мікрорайону 15-А, де планується побудувати десять будинків та відповідну інфраструктуру. В.Ф. Животенко оглянув фасад будівлі, декілька квартир і залишився задоволеним якістю будівельних робіт та вартістю 1м2 житла.

Раїса МАТУСЕВИЧ.

Фото автора.