УПСЗН інформує

2.01.2013, 11:16

УПСЗН інформує щодо соціально- правового захисту біженців

В Україні достатньо розвинута законодавча база щодо соціально – правового захисту біженців, наша держава не є байдужою до дітей з числа біженців та біженців загалом. Основні питання буття біженців та дітей – біженців регулюються з боку держави. Це регулювання відбувається не лише на теоретичному рівні, але і на практичному, що надає змогу біженцям пристосуватися до життя на території України. 

Україна сприяє збереженню єдності сімей біженців. Біженці мають рівні з громадянами України право на одержання грошової допомоги, пенсії та інших видів соціального забезпечення в порядку, встановленому законодавством України, та користування житлом, наданим у місці проживання.
22.08.2012 року Кабінетом Міністрів України  прийнято розпорядження № 605-р “Про затвердження плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року”.

Законом України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” та Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” передбачено, що право на державну соціальну допомогу мають громадяни України та іноземці і особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також  особи, яким надано статус біженця в Україні.

Детальну інформацію  щодо порядку призначення будь-якого виду державної соціальної допомоги можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення за адресою: м.Комсомольськ, вул.Миру, 29, телефон “гарячої лінії” 3-26-70.