Надійний світ «Безпечного міста»

11.01.2013, 16:31

Надійний світ «Безпечного міста»

Сучасні умови життя диктують нам необхідність створення систем безпеки нового покоління, які будуть здійснювати постійний контроль роботи всіх компонентів міської інфраструктури і вести спостереження за усіма подіями, що відбуваються у місті, систем, які слугуватимуть для попередження надзвичайних ситуацій, а у разі їх виникнення, миттєво інформувати відповідні служби для їх ліквідації.

11 січня міський голова С.А. Супрун його перший заступник Д.Г. Биков та начальник Комсомольського МВ УМВС України в Полтавській області

І.Г. Туль побували на пульті дільниці централізованого спостереження ВАТ «Полтавський ГЗК», де їм продемонстрували в дії систему відеоконтролю, яка дозволяє контролювати всі охоронні і виробничі процеси підприємства. Цю комплексну систему безпеки на комбінаті спроектувало, установило і обслуговує товариство «Козацька стріла». Його директор І.Ю. Боровков розповів керівникам міста про можливості установлення такого типу телевізійної системи нового покоління «Безпечне місто» у Комсомольську.

Маючи всі відповідні ліцензії, на сьогодні фахівці «Козацької стріли» можуть проектувати, установлювати та обслуговувати системи відеоспостереження, пожежну автоматику, охоронну сигналізацію, систему контролю доступу, локальні обчислювальні мережі магістральної лінії зв’язку тощо. На даний момент, крім компанії FERREXPO, їхніми клієнтами є банки, установи, заклади та підприємства різних форм власності, приватні особи. Система «Безпечне місто» - це автоматизований інформаційно-логістичний комплекс із забезпечення оперативного контролю і моніторингу за ситуацією на об’єктах міста. Вона дає можливість здійснювати своєчасну і достовірну інформаційну підтримку служб охорони і правопорядку, надавати візуальну інформацію з місць спостереження, інформувати про виникнення надзвичайної ситуації, архівувати відеоінформацію, відновлювати послідовність подій на основі записаних відеоматеріалів і таке інше. Тобто, завдяки системі «Безпечне місто» можна вести спостереження за місцями масових гулянь городян і скупчень великої кількості людей, зокрема, площами, парками, набережними, стадіонами. Крім того, контролювати соціально-значимі об’єкти: школи, дитсадки, лікарні, державні установи і заклади. Також ця система дозволяє контролювати все, що відбувається в місті, його керівництву і, найголовніше,  - правоохоронним органам. На етапах цілісної системи «Безпечне місто» - це підсистеми відеоспостереження, а саме: єдина підсистема управління комунальним господарством, яка повністю контролює об’єкти енергопостачання, теплопостачання, приймання заявок від населення тощо; єдина підсистема екстреного зв’язку і допомоги населенню і таке інше.

Що ж таке система відеоспостереження? Це цілодобовий візуальний контроль за людьми, автомобілями, майном, це допомога в управлінні особовим складом у правоохоронних органах, це система керування дорожнім рухом, попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій, аварій на дорогах і підприємствах. Вся відеоінформація архівується і її можна зберігати до 3-х років. Це дуже важливо для працівників міліції. Коли є важлива відеоінформація, легше розкривати злочини. Реалізація проекту «Безпечне місто» в Україні - це установлення у Донецьку 80 тис. камер відеоспостереження, в Києві – 105. Програмою останнього передбачається установлення таких близько 1200 відеокамер.

Міжнародний досвід свідчить, що термін окупності такої системи безпеки близько 3-5 років. За рахунок чого це відбувається? Покращується криміногенна ситуація: зменшується кількість квартирних крадіжок, правопорушень та грабунків на вулицях, у під’їздах будинків, на прибудинкових територіях, зменшується кількість пожеж, знижується рівень економічної злочинності, покращується ситуація на дорогах, а відтак знижується рівень аварійності.

Компанія «Козацька стріла» отримала сертифікат за програмою Європейського банку реконструкції та розвитку і може надавати якісні послуги. Сьогодні на ПГЗК за допомогою цієї системи контролю вдалося вирішити багато конфліктних ситуацій щодо підозри в крадіжках, порушення правил безпеки тощо. Побачене на пульті дільниці централізованого спостереження  вразило і зацікавило керівництво Комсомольська і очільника Комсомольського МВ. Тож міський голова С.А. Супрун висловив бажання і згоду міської влади попрацювати з фахівцями «Козацької стріли» аби на території міста запрацювала телевізійна система нового покоління «Безпечне місто». Вирішили найближчим часом створити робочу групу, до якої мають ввійти представники міста, правоохоронних органів, техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, самої компанії-виконавця замовлення. Її члени обговорять усі важливі технічні і фінансові питання, створять загальну картину бажаного, після чого буде сформована програма, реалізація якої відбуватиметься поетапно. Товариство «Козацька стріла» – це спеціалізована організація  високого рівня, яка професійно займається впровадженням систем безпеки без будь-яких посередників і пропонує вигідні умови співпраці. Її завдання забезпечити безпеку комбінату і місту.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.