Перші кроки до створення системи «Безпечне місто»

21.01.2013, 13:43

Перші кроки до створення системи «Безпечне місто»

 

Наприкінці минулого тижня у малій залі міської ради очільник міста С.А. СУПРУН провів чергову робочу нараду з питань створення системи відеоспостереження у Комсомольську. Її учасниками були перший заступник міського голови Д.Г. БИКОВ, начальник Комсомольського МВ УМВС України в Полтавській області І.Г. ТУЛЬ, директор установи «Козацька стріла» І.Ю. БОРОВКОВ, завідувач сектора цивільного захисту та мобілізаційної роботи  виконавчого комітету Комсомольської міської ради А.І. ЛАРІКОВ, начальник управління з інвестицій та будівництва міськвиконкому О.М. КРАВЧЕНКО, директор ТОВ «Телерадіокомпанія «ГОК» В.П. БОГОДИСТ та інші.

Нещодавно керівництво нашого міста та міліції побувало у приміщенні пульту дільниці централізованого спостереження ВАТ «Полтавський ГЗК», де їм продемонстрували функціонування системи відеоконтролю, яка дозволяє контролювати всі охоронні і виробничі процеси підприємства. Як відомо, цю комплексну систему безпеки на комбінаті спроектували, установили і обслуговують спеціа-лісти “Козацької стріли”. Побачене зацікавило їх, тож нинішня нарада стала першим кроком до створення на території Комсомольська телевізійної системи нового покоління «Безпечне місто».

Минулоріч відповідні фахівці міськвиконкому і служби міста вже працювали над створенням проекту встановлення камер відеоспостереження на території міста, тож певні напрацювання з цього питання вже є. За словами начальника управління з інвестицій і будівництва міськвиконкому О.М. Кравченка (його структурний підрозділ займався цим питанням), необхідно вивчити та проаналізувати наявний проект і врахувати всі ті зауваження й пропозиції, які не були враховані, згідно з технічним завданням даного проекту. Це стосується встановлення необхідної кількості камер відеоспостереження в окремих місцях міста, зон покриття, підключення об’єктів до мережі тощо.

З цього приводу свою думку висловив перший заступник міського голови

Д.Г. БИКОВ. Дмитро Геннадійович зазначив, що, скоріше за все, для визначення виконавця робіт щодо створення системи відеоспостереження доведеться оголошувати тендер (згідно з законодавством, тендер проводиться тоді, коли кошторис проекту складає більше 1 млн грн), що на сьогодні можна керуватися тим проектом, який вже є. “Гадаю, спеціалісти установи «Козацька стріла» зроблять детальний аналіз наявного проекту, доопрацюють його і перероблять під специфіку своєї установи. Тендер повинен охоплювати весь комплекс робіт стосовно розробки проекту, монтажу системи відеоспостереження, її утримання, обслуговування, зокрема, надання послуг за трьохсторонньою угодою між містом, МВ УМВС, установою «Козацька стріла». Необхідно визначитися зі складом робочої групи, яка буде займатися всіма питаннями щодо реалізації задуманого”, - наголосив перший заступник міського голови.

Підсумовуючи сказане учасниками зібрання, міський голова С.А. Супрун повідомив, що головним розпорядником коштів, необхідних для реалізації проекту, буде визначено виконавчий комітет Комсомольської міської ради, обов’язки технічного супроводу будуть покладені на управління з інвестицій і будівництва міськвиконкому в особі О.М. Кравченка, розпорядженням буде закріплено склад робочої групи, яка негайно займеться вивченням наявної технічної документації, внесе конкретні пропозиції для того, щоб забезпечити розробку проекту, його фінансування і впровадження цьогоріч його першого етапу. Також Сергій Андрійович запропонував О.М. Кравченку відразу ж після наради передати наявну технічну документацію з технічними завданнями установі «Козацька стріла», до складу робочої групи включити завідувача сектора цивільного захисту та моброботи міськвиконкому А.І. ЛАРІКОВА, начальника управління з інвестицій і будівництва міськвиконкому О.М. Кравченка, начальника УЖКГ міськвиконкому П.Б. ВАСИЛЮКА, начальника міліції І.Г. Туля, начальника ВДАІ м. Комсомольська М.М. САВЧЕНКА, начальника міськвідділу ТУ МНС України в Полтавській області В.В. КОРНІЄНКА, директора ТОВ «Телерадіокомпанія «ГОК» В.П. Богодіста, директора установи «Козацька стріла» І.Ю. Боровкова, керівників житлово-експлуатаційних підприємств та комунальних підприємств водо- та теплопостачання, КП «Міськсвітло». Насамкінець наради очільник міста підкреслив, що цей проект у лютому буде винесено на розгляд депутатських комісій, а відтак його попередньо слід презентувати депутатському корпусу і загалом, роботу щодо реалізації задуманого проекту слід здійснювати прискореними темпами.

 

Таїсія ЛИМАНСЬКА.