Святкування Дня безпечного Інтернету

6.02.2013, 09:15

5 лютого учні Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з поглибленим вивченням економіки і права підтримали ініціативу міжнародної спільноти святкування Дня безпечного Інтернету та стали активними учасниками інтерактивної акції для дітей. 

Традицію відзначати День безпечного Інтернету започаткували в Європі ще у 2004 році. Основне покликання цієї дати – зробити Інтернет чистішим від насильства, злочинності, інших негативних чинників. День безпечного Інтернету  відзначають у більш ніж 90 країнах світу на 6 континентах. 

Організаторами інтерактивної акції у м. Комсомольську виступили Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, громадська організація «Центр «РОДІС», представництво Національної тренерської мережі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» в Полтавській області. Захід відбувся за підтримки Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна», Міжнародної організації «ЕКПАТ», а також відділу освіти виконкому Комсомольської міської ради та Інтернет провайдеру ТРК «ГОК».

Основною метою заходу стало сприяння поширенню практики безпечного користування Інтернет серед учнівської молоді.

З нагоди Дня безпеки в Інтернеті у школі було проведено тематичні виховні години у всіх класах, шкільну виставку дитячих малюнків, фотосесію школярів зі смайликами. Учні дев’ятих класів розробили колажі на тему «Ми – за безпечний Інтернет!» та презентували їх у актовій залі. А під час перерви  учнівська молодь організувала на шкільному подвір’ї флеш-моб: створили один з найпопулярніших комп’ютерних символів - «живий» усміхнений смайлик.

Учасники акції змогли дізнатися про методи забезпечення чистого віртуального простору, про шляхи навчання культурі користування інформаційно-комунікативними технологіями. Діти зрозуміли, що віртуальний світ сьогодні – важливе джерело інформації, але, з іншого боку, він несе немало загроз. Потрібно знати про існування таких пасток та навчитися їх обходити. Зробити відвідування Інтернет безпечним можна, треба лише виконувати прості правила безпеки! 

У програмі заходу також передбачено знайомство учнів з правилами безпечної поведінки в Інтернеті на уроках інформатики та поширення серед школярів тематичних буклетів від Міжнародного Центру «Ла Страда Україна» та Міжнародної організації «ЕКПАТ».