ТЕАТРУ «БЛОКПОСТ» КОМСОМОЛЬЧАНИ АПЛОДУВАЛИ СТОЯЧИ

12.02.2013, 11:04

ТЕАТРУ «БЛОКПОСТ» КОМСОМОЛЬЧАНИ АПЛОДУВАЛИ СТОЯЧИ

 

Напередодні 24-ої річниці виводу військ з Афганістану в Комсомольському Палаці культури і творчості Харківський музей-діорама воїнів-інтернаціоналістів і театр «Блокпост» презентували виставу «Афганский излом». В основі сюжету вистави-реквієму - документальні матеріали реальних бойових дій на Афганській землі. Вся екіпіровка акторів, бронежилети, рації - це речі, привезені з Афганістану, вони мають свою пам'ять, долю і зараз зберігаються у музеї. По ходу вистави використовуються кадри документальної кінохроніки бойових дій, виведення військ з Афганістану. Картини Афганської війни в реалії постали перед глядачами: ветеранами-афганцями, які прийшли згадати своїх бойових друзів; їх родинами, які безкінечно щасливі бачити своїх синів, чоловіків, батьків поруч живими; мирними жителями, які, на щастя, не бачили жахіть війни. Вистава "Афганський излом" не залишила байдужих у залі. Акторам вдалося передати емоції, стан душі тих, кому довелося пройти через цю війну. Сльози потайки утирали усі присутні. Аплодували стоячи. 

Підтримати захід по увічненню пам'яті про афганську війну, привітати ветеранів-афганців, їх родини прийшли представники міської влади: міський голова С.А.Супрун, секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, перший заступник міського голови Д.Г.Биков, заступник міського голови Н.Д.Угнічева, керуючий справами Л.Б.Кошара.

Сергій Андрійович Супрун привітав воїнів – інтернаціоналістів теплими і щирими словами. «У мирні часи ви опинились на передовій, на територіях, де йшла війна, - відзначив у своєму вітальному виступі очільник міста, - на жаль, не всі повернулись додому живими, 4 наших земляки загинули, дехто втратив здоров’я на полях битв. Проте ви були і залишаєтесь для комсомольчан прикладом мужності і героїзму, взірцем відданості присязі, своїй Батьківщині». Звертаючись до ветеранів - афганців, міський голова запевнив, що міська влада і надалі підтримуватиме ветеранські організації, родини воїнів-афганців та побажав усім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

Голова спілки ветеранів Афганістану Московського району м. Харкова, керівник творчого колективу театру «Блокпост» М.М.Овчаренко вручив міському голові С.А.Супруну та заступнику міського голови Н.Д.Угнічевій пам’ятні дипломи за підтримку воїнів – афганців, їх сімей.