ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІДЕМІЧНОЇ КОМІСІЇ

7.03.2013, 11:34

У вівторок 5 березня 2013 року у виконкомі Комсомольської міської ради заступник міського голови Н.Д.Угнічева провела засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісії, координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією.

 

Учасники засідання заслухали інформацію завідуючої епідеміологічного відділу міської СЕС А.В.Волик про стан захворюваності на туберкульоз в м. Комсомольську у 2012 році. Протягом 2012 року у місті було зареєстровано 39 випадків захворювань на активний туберкульоз, у тому числі 6 випадків відкритої форми. У 2012 році згідно з Програмою протидії туберкульозу з міського бюджету було використано 7714,7 тис. грн. Кошти витрачено на придбання рентгенівської плівки, хімічних реактивів, полівітамінів. А.В.Волик наголосила, що у звітному періоді нових випадків захворювання серед дитячого населення у Комсомольську не зареєстровано. У 2012 році санаторне лікування пройшли 8 тубінфікованих дітей, решта – відмовились у зв’язку із відсутністю коштів на проїзд. З цього приводу заступник міського голови Н.Д.Угнічева зауважила, що у 2013 році питання оплати проїзду на оздоровлення таких дітей буде вирішуватись за рахунок коштів міського бюджету.

 

Начальник аналітичного відділу управління охорони здоров’я  В.О.Дудник повідомив присутнім що у період 06.03-06.04.2013 у місті Комсомольську буде проводитись місячник боротьби з туберкульозом. Відповідно до цього було заплановано проведення ряду заходів, які спрямовані на підвищення інформованості населення з питань профілактики захворювань на туберкульоз. У загальноосвітніх навчальних закладах буде проведено роз’яснювальну роботу серед учнів, організовано зустрічі дітей і їх батьків з медичними працівниками щодо питань профілактики туберкульозу та пропаганди здорового способу життя, тощо.

 

Учасники зібрання заслухали інформацію завідуючої інфекційною службою міської лікарні А.О.Замш про стан епідемічної ситуації щодо захворюваності на ВІЛ-інфекції/СНІД у місті Комсомольську. Станом на 05.03.2013 рік на обліку в кабінеті інфекційних захворювань інфекційної служби міської лікарні знаходиться  36 ВІЛ-інфікованих осіб: 17 чоловіків та 19 жінок. Протягом 2012 року на облік взято 15 осіб, з них - 1 дитина, яка народилася від ВІЛ-інфікованої матері. 10-м особам було уперше встановлено такий діагноз. В.О.Дудник прокоментував усім присутнім результати роботи кабінету міської лікарні «Довіра»: протягом 2012 року медичними працівниками проведено 955 індивідуальних дотестових консультувань, до психологів звернулося по допомогу 344 особи.

Учасники засідання заслухали також інформацію щодо епідемічної та епізоотичної ситуації зі сказом в Україні, області, місті. На засіданні піднімалось питання поводження з відходами тваринного походження та їх утилізації.