Інформація

20.03.2013, 13:17

КОМСОМОЛЬСЬКЕ МІСЬКРАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ
ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ  ДЕРЖСАНЕПІДСЛУЖБИ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ    ІНФОРМУЄ

 

Комсомольське міськрайонне управління  Головного управління  Держсанепідслужби у Полтавській області    інформує про ситуацію з  захворюваністю на ГРВІ та грип.

 Станом на   19.03.2013 року показник захворюваності  населення міста  на ГРІ та грип  на 10 тис. населення   становить129,7,  що нижче епідпорогового показника (130,4) на 0,5% та нижче показника попереднього тижня  ( 136,5)  на  0,5%.  За тиждень захворіло  708 осіб проти 745 за  попередній тиждень, в тому числі дітей до 17 років  330 проти 319.

  Показник захворюваності   серед школярів  на 10 тис. населення   становить 336,3 , що   вище епідпорогового показника  (214,2) на  + 57,0 % та вище показника попереднього тижня  (329,8) на  +  2,0%.

  Питома вага дітей  за тиждень  в загальній структурі   захворюваності ГРІ і грипом становить  46,6% (330 дітей  з 708захворілих), питома  вага школярів  21,9% (155 із708).Найбільш ураженою віковою групою  є діти у віці  1-4 роки( показник захворюваності  545,45 на  10 тис.  дітей  даної вікової групи  та діти у віці  10-14  років  (показник захворюваності   610,4 на 10 тис. дітей даної вікової групи). За останній тиждень захворіло   114 дітей із  ДНЗ, показник захворюваності за тиждень становить 513,5на 10 тис. дітей ДНЗ.   За  тиждень   зареєстровано 21 випадок грипу( захворіло 20 дорослих та 1 дитина). Госпіталізовано  за тиждень 40 хворих.

В області  захворюваність  на грип та  ГРІ  за останній тиждень збільшилась.  Показники захворюваності   не перевищують епідпорогові   в усіх містах та районах області , за винятком   м. Комсомольська. Випадків   смерті   від  грипу та ГРІ в області не зареєстровано.  На території  України  за  9-ий тиждень  зареєстровано  2 летальних випадки  серед хворих  на грип та ГРВІ. При дослідженні матеріалу від хворих на грип та                                                     ГРВІ , в 34,3%  визначено  зростання  титрів антитіл   до вірусу грипу А, В, парагрипу та аденовірусів.

 В зв’язку  з  високим рівнем захворюваності на грип та ГРІ  в місті серед дитячого  населення    Комсомольське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області  пропонує   ввести в ДНЗ та середніх навчальних  закладах міста наступні обмежувальні заходи:

1. Керівникам  служб, підприємств , установ  та організацій  незалежно від форм власності    забезпечити необхідний температурний режим  в дитячих, освітніх, лікувально – профілактичних установах, житлових приміщеннях, на транспорті .

2. Запровадити   посилений протиепідемічний   режим та забезпечити проведення дезінфекції в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я у місцях массового перебування людей, навчальних закладах, закладах культури і освіти, на підприємствах  тощо.

3. На час  підйому захворюваності на ГРІ та грип   припинити в місті проведення культурно – масових та спортивних заходів.

 

З метою попередження зараження грипом необхідно:

 - уникати  контакту   з особами , що мають прояви  грипозної інфекції;

 - обмежити  відвідини місць великого скупчення   людей;

-  часто провітрювати приміщення;

-  часто мити руки з милом;

 - прагнути не торкатися очей, носа, рота   немитими  руками;

- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

  - прикривати  ніс  і рот при  чиханні  або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку після використання   потрібно викинути; 

- якщо у  людини  є симптоми  грипу, то необхідно триматися   від нього на відстані не менше 2-х метрів.