Слід діяти в межах закону

22.03.2013, 10:21

Завдання міської влади – служити територіальній громаді, яка її обрала. Вирішення багатьох проблемних питань громадян відбувається шляхом звернень до міського голови.

Нещодавно на особистому прийомі міського голови С.А. СУПРУНА побувала мешканка будинку на вул. Чекаліна, 40 мікрорайону приватної забудови Низи Л.А. СКОРИЧЕНКО. У своєму зверненні до міської влади Лідія Афанасіївна просила повідомити про те, на підставі яких правоустановчих документів її сусідці Н.Ю. ДЕМ’ЯНЧУК, яка проживає за адресою: вул. Чекаліна, 38, відведено земельну ділянку та надано право власності на об’єкт нерухомого майна.

Як з’ясувалось, у 1998 відбулася купівля-продаж нежитлового приміщення – магазину площею 58 м2. Цю будівлю громадянці Дем’янчук продало Комсомольське міське споживче товариство. Оскільки це об’єкт нерухомого майна, то вона повинна була оформити правоустановчі документи на землю, що Надія Юхимівна й зробила ще до 2009 року. Тобто жінка отримала дозвіл на виготовлення техдокументації на земельну ділянку за вказаною адресою. Вона уклала договір на оренду землі з Комсомольською міською радою: на право користування земельною ділянкою. Не маючи дозволу на реконструкцію будівлі (колишній магазин), Н.Ю. Дем’янчук самовільно почала будівництво. За словами начальника управління архітектури та містобудування виконавчого комітету Комсомольської міської ради Л.В. КИРИЧЕНКО, на місце будівництва, з метою попередження про незаконність дій, два рази виїжджав представник інспекції ДАБК. До того ж, надійшла скарга на незаконні дії сусідки від Л.А. Скориченко. На що ж скаржиться Лідія Афанасіївна? Її сусідка, незважаючи на попередження, потихеньку будується: вибирає грунт з-під бетонного фундаменту огорожі, яка була зроблена з урахуванням рельєфу. На сьогодні фундамент, який знаходився на певній глибині, повністю оголено і є ризик, що він завалиться разом з огорожею. До того ж, вона збудувала убиральню, без урахування санітарних норм, які передбачені законом.

Щоб прояснити ситуацію і прийняти відповідне рішення щодо скарги Скориченко, 18 березня очільник Комсомольська С.А. Супрун разом з начальником управління архітектури і містобудування міськвиконкому Л.В. Кириченко побували на вказаних подвір’ях. Враховуючи те, що порушується закон, Сергій Андрійович дав доручення підготувати і направити попереджувальний лист забудовнику, аби  він, тобто Н.Ю. Дем’янчук, за власні кошти укріпила фундамент. Крім того, заборонити їй у подальшому вибирати грунт і попередити про відповідальність за порушення санітарних та будівельних норм при здійсненні будівництва. Є сподівання, що конфлікт буде припинено, адже крім законності дій, мають ще й бути нормальні, добросусідські стосунки.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.