ШЕФСЬКІ ЗВ’ЯЗКИ МІЖ КОМСОМОЛЬСЬКОЮ МІСЬКРАДОЮ ТА ФРЕГАТОМ «ГЕТЬМАН САГАЙДАЧНИЙ»

1.04.2013, 09:01

П’ять років поспіль у рамках угоди «Про шефські зв’язки та співробітництво між Комсомольською міською радою в особі С.А. СУПРУНА та військовою частиною А 0248  Військово-Морських сил Збройних сил України в особі командира військової частини Р.Л. П’ЯТНИЦЬКОГО» Комсомольська міська рада успішно співпрацює з флагманським кораблем «Гетьман Сагайдачний». Угода підписана 31 січня 2013 року.

Згідно з нею, Комсомольською міською радою встановлено шефські зв’язки та надається шефська допомога з метою підтримки у високій бойовій готовності військової частини, у вирішенні побутових проблем військовослужбовців та патріотичного виховання молоді Комсомольська. військовий сторожовий корабель «Гетьман Сагайдачний» має приєднатися до міжнародних зусиль у боротьбі з піратством, тож готується брати участь в антипіратській операції «Океанський  щит», яка проводитиметься під егідою НАТО в Аденській затоці. Таким чином вирішуватимуться питання поліпшення захисту екіпажів наших моряків, які курсують на міжнародних лініях.

Крім того, перед фрегатом поставлені завдання щодо участі в операції Європейського Союзу «АТАЛАНТА», яка проводиться на виконання резолюції РБ ООН. У 2008 році Рада міністрів ЄС започаткувала першу в історії Євросоюзу військову морську операцію щодо боротьби з піратством біля берегів Сомалі. Основні завдання операції – це запобігання та протидія проявам піратства, спостереження за прибережними водами Сомалі, взаємодія з країнами, структурами та організаціями, що представлені у регіоні для боротьби з актами піратства.

У квітні 2009 року Комсомольськ відвідало керівництво екіпажу фрегата «Гетьман Сагайдачний». Гості ознайомилися з містом, взяли участь у прес-конференції міського голови, у відкритті меморіального комплексу Келебердянський козацький форпост на Дніпрі. За час співробітництва в гостях у екіпажу сторожового корабля побували очільник нашого міста С.А. Супрун, представники виконавчих органів Комсомольської міської ради, інформаційного сектора міськвиконкому, ветеранських організацій.

Загалом, між Комсомольськом та фрегатом «Гетьман Сагайдачний» постійно підтримуються ділові контакти та ефективно розвиваються шефські зв’язки. Цьогоріч екіпаж чекає на прибуття делегації з міста на Дніпрі з нагоди святкування дня народження корабля.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.