Соціальна ініціатива Президента. Державна Програма «Доступне житло».

2.04.2013, 10:29

В рамках підтримки соціальних ініціатив Президента у місті продовжується реалізаціяодного із напрямківдержавної Програми «Доступне житло» за механізмом здешевлення вартості іпотечних кредитів. Мета Програми - забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво чи придбання житла (кредит під 3% + 25% початковий внесок). Кредитування здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 343 „Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов”.

 

Зазначеною програмою мають можливість скористатися громадяни, які стоять на черзі на отримання квартири.

Основні умови надання кредиту:

- перебування громадян на квартирному обліку у будь-якому місті України;

- надання кредиту в гривнях;

- строк кредитування - до 15 років з моменту укладення позичальником кредитного договору;

- процентна ставка на момент видачі кредиту становить 3% річних;

- обов'язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 % суми кредиту. За бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку. Надання кредитів у м. Комсомольськ здійснюється у відділеннях АТ «Ощадний банк України», АБ «Укргазбанк».

Станом на 01.04.2013 5 родин придбали квартири на вищезазначених умовах. Це одно та двокімнатні квартири. Ще декілька сімей збирають необхідний пакет документів. Незначна кількість сімей придбали квартири у такий спосіб. Це пояснюється тим, що більшість людей побоюються придбавати нерухомість у кредит, можливо не довіряють таким програмам на 100%, для працівників бюджетної сфери початковий внесок у розмірі 25% від загальної вартості – непід’ємна сума. Крім того, будинок введено в експлуатацію без наявності внутрішніх робіт. І для покупців ремонт у квартирі – додаткові витрати.

Сьогодні ми пропонуємо населенню розглянути можливість придбання житла у новому комфортабельному житловому будинку по вул. Першопрохідців, 5 (ТОВ «Комсомольський Укрсплав»). Вартість 1 кв.м загальної площі житла у цьому будинку складає 4990,0 грн. Однією із переваг придбання квартир саме у цьому будинку є те, що зазначені квартири вже введено в експлуатацію.

 

Крім того, найближчим часом у рамках Програми «Доступне житло» населенню буде запропонована можливість придбання квартири через участь у будівництві житлового будинку, що будується в районі вул. Добровольського, 91.

Програма «Доступне житло» дозволить реалізовувати житло за 2 наступними механізмами:

1. Механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів: громадянин сплачує 3% за кредитом + початковий внесок у розмірі 25%, держава компенсує 13%.

2. Механізм 70/30: 70% вартості квартири вносить громадянин; 30% - компенсує держава.

Відповідно до Порядку забезпечення громадян доступним житлом, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. № 140 громадяни, які перебувають на квартирному обліку, отримали можливість придбати квартири у новобудові за 70% від загальної їх вартості, 30% вартості компенсує держава.

Вартість 1 кв.м загальної площі житла на сьогодні по цьому будинку складає 4696,0 грн.

 

Також молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно, які згідно з законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов мають можливість отримати кредит на будівництво житла у 108-ми квартирному будинку, що будується в районі вул. Добровольського, 91, терміном повернення до 30 років.

Перший внесок становить не менше як 6 % передбаченої вартості будівництва (реконструкції) чи експертної оцінки вартості придбання об'єкта кредитування. А також передбачено пільгові умови кредитування молодих сімей та одиноких молодих громадян, а саме:

- позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3 % річних суми зобов'язань за кредитом;

- позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом;

- позичальникові, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 % суми зобов'язань за кредитом;

- позичальникові, який має трьох і більше дітей, - 50 % суми зобов'язань за кредитом.

У 2013 році на зазначені цілі з міського бюджету додатково було виділено 125,0 тис. грн., 5 сімей вже уклали договори на участь у будівництві.

 

За більш детальною інформацією можна звертатися у житловий відділ виконкому Комсомольської міської ради:

 

Начальник відділу - Киричок Інна Олександрівна.

вул. Миру, 24, ІІ поверх, каб. 204

тел. 2-17-73