У КОМСОМОЛЬСЬКУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЧОРНОБИЛЬЦІВ-ЛІКВІДАТОРІВ

29.04.2013, 10:36

 

 Урочистий мітинг, присвячений 27-й річниці аварії на ЧАЕС, пройшов у Комсомольську 26 квітня. Біля пам'ятного знаку Чорнобильської трагедії зібралися міська влада, члени громадської організації «Союз-Чорнобиль», представники релігійних організацій, підприємств, установ міста, учнівські колективи, студенти, городяни.

 

Мітинг відкрив міський голова С.А.Супрун: «Важким випробуванням на міць і мужність став Чорнобиль для наших земляків, які з честю та совістю  виконали обов’язок і захистили Батьківщину. Не можна забути про героїзм пожежних, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.  Їх подвиг назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Щороку ми разом згадуємо і сумуємо за героями, які віддали власні життя заради наших. Вічна і світла їм пам'ять.»

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх, хто брав участь у приборканні чорнобильського звіра і, обпалений його вогнем, відійшов у небуття.

 

Вічним спомином про Чорнобильську трагедію стануть і вінки, квіти, які до пам’ятної знаку поклали городяни. Квіти пам’яті ніколи не зів’януть і завжди нагадуватимуть нам про героїзм людей, котрі, опинившись перед вибором, обрали життя інших за рахунок власного здоров’я.

 

У ході зібрання неодноразово пролунали слова подяки та поваги до тих, хто ціною власного життя стримував розростання надзвичайної катастрофи.

 

Міський голова вручив восьми учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС – інвалідам 1 та 2 групи - посвідчення «Ветеран військової служби» та нагрудний знак до нього.

 

По закінченні мітингу громада направилась до Свято-Миколаївського собору, де відбулася панахида по загиблих від Чорнобильської катастрофи.

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

І лине над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно.