Круг стіл по гіпертонії

12.04.2013, 12:03

 Дія проекту продовжується

Сьомого квітня світова спільнота відзначила Всесвітній день здоров’я. Щороку для проведення заходів, присвячених цьому дню, обирається конкретна тема щодо пропаганди здорового способу життя та боротьби з різними захворюваннями.

Восьмого квітня у малій залі міської ради заступник міського голови Н.Д. УГНІЧЕВА провела засідання круглого столу за темою: «Всесвітній день здоров’я: гіпертонічна хвороба. Реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Серед учасників заходу були начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Ю.В. КОВПАК, його заступник, завідуючий терапевтичною службою В.О. ДУДНИК, завідуючий кардіологічним відділенням міської лікарні К.А. ШКЛЯР, завідуюча терапевтичним відділенням поліклініки «МЦ ПМСД» А.Г. СПИЦЯ, лікар-кардіолог МСЧ ВАТ «Полтавський ГЗК» О.Г. ЛАНТРАТОВА, представники ЗМІ.

Згідно з постановою Кабміну №340 від 25.04.2012 року «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби на лікування осіб з гіпертонічною хворобою», для реалізації даного проекту серед населення міста Комсомольська з Державного бюджету було виділено 261 тис. 161 грн. За повідомленням Н.Д. Угнічевої, на сьогодні використано лише 8,5% коштів від загальної суми державної субвенції на відшкодування вартості ліків хворим на гіпертонію.

Дія цього проекту тривала до кінця минулого року. Згідно з постановою Кабміну №53 від 30.01.2013 року «Про внесення змін до Постанови №340», дія пілотного проекту продовжена до 31.12.2013 року. Його мета – знизити ціни на лікарські препарати для лікування осіб з гіпертонічною хворобою; розповісти населенню, що ця хвороба хронічна і її потрібно лікувати протягом усього життя; залучити до правильного лікування гіпертонії якомога більший відсоток населення.

Кошти державної субвенції були розподілені між лікувальними закладами нашого міста, а саме: поліклінікою МЦ ПМСД, медико-санітарною частиною ВАТ «Полтавський ГЗК», Дмитрівським центром первинної медико-санітарної допомоги та міською лікарнею. Загалом лікарями усіх лікувальних закладів виписано 5561 рецепт. За словами В.О. Дудника, на жаль, до аптек надійшло лише 2064 рецепти. До речі, знижку цін затверджено на 153 лікарські препарати для лікування гіпертонії. Звісно, вона різна і коливається, наприклад, від 2,73 грн до 24,67 грн. На даний час дією пілотного проекту охоплені такі аптеки та аптечні кіоски: №286 (на території міської лікарні), аптечні кіоски медико-санітарної частини ВАТ «Полтавський ГЗК», аптечний кіоск с. Дмитрівки, аптека №33 (вул. Миру). Управління охорони здоров’я, вся лікарська громада запрошує осіб, які мають підвищений артеріальний тиск, звернутися до свого лікаря, обстежитися, стати на диспансерний облік та отримати медичні препарати для лікування. На рецепті має бути штамп червоного кольору з написом: «Підлягає відшкодуванню».

За повідомленням К.А. Шкляра, розповсюдження артеріальної гіпертензії (підвищення артеріального тиску до 140x90 мм ртутного стовпчика) серед жителів нашого міста складає близько 45% від загальної кількості дорослого населення. Щороку у Комсомольську реєструється близько 180 випадків захворюванні на мозковий інсульт, із них майже 40 припадає на осіб працездатного віку. Торік від мозкового інсульту померло 34 комсомольчанина, причому 6 із них – це особи працездатного віку. Гострий інфаркт міокарда щорічно діагностується у 90-100 хворих, із яких 25-30 осіб працездатного віку. К.А.Шкляр наголошує, що особливо небезпечним є постійне підвищення артеріального тиску або його раптове підвищення. Тому виявлення гіпертензії є першим кроком на шляху боротьби з цим небезпечним захворюванням. Хворим, яким встановлено діагноз артеріальна гіпертензія, необхідно обов’язково приймати всі ті ліки, які призначив лікар, та дотримуватися дієти.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.

Фото автора.