УПСЗН ІНФОРМУЄ

11.07.2013, 15:15

27 березня 2013 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України №261 «Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджений Порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – Порядок).

Прийнятий Порядок визначає механізм організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в частині безкоштовного або пільгового забезпечення постраждалих осіб та потерпілих дітей санаторно-курортними путівками чи путівками на відпочинок, виплати за їх бажанням грошової компенсації.

Пріоритетним напрямом оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей є забезпечення їх санаторно-курортними путівками відповідного профілю лікування.

Постраждалі особи, віднесені до категорії 1 та категорії 3 (тільки для осіб, які постійно проживали до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років), забезпечуються безкоштовними санаторно-курортними путівками.

Особи, віднесені до категорії 2, забезпечуються безкоштовними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок.

Особи, віднесені до категорії 3 (крім осіб, які постійно проживали до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років), забезпечуються пільговими санаторно - курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 30 % за рахунок власних коштів.

Потерпілі діти забезпечуються санаторно-курортними путівками безкоштовно.

Згідно з Порядком для взяття на облік по забезпеченню путівкою у наступному році постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року до Комсомольського управління праці та соціального захисту населення наступні документи:

- заяву;

- довідку за формою 070/0 (з зазначенням діагнозу, сезону та профілю санаторно-курортного лікування);

- копію посвідчення постраждалої особи;

- копію паспорта;

- у разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від місця реєстрації, особою додатково подається довідка з місцевого органу про те, що постраждала особа не перебуває на обліку для забезпечення в наступному році санаторно-курортною путівкою.

Для одержання санаторно-курортної путівки потерпілою дитиною:

- заяву для одержання путівки у складі організованої групи чи разом з одним із батьків (особи що їх замінює) із зазначенням бажаної пори року;

- копію посвідчення потерпілої дитини разом із відповідними вкладками(у разі наявності);

- копію посвідчення постраждалої особи одного з батьків або особи, яка їх замінює разом із відповідними вкладками(у разі наявності);

- копію свідоцтва про народження або ксерокопію паспорта потерпілої дитини;

- копію паспорта одного з батьків або особи, яка їх замінює;

- у разі подання заяви за місцем проживання дитини, відмінним від місця реєстрації, одним із батьків дитини або особою, яка їх замінює додатково подається довідка з місцевого органу про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення в наступному році санаторно-курортною путівкою.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою на відпочинок постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає особисті документи, крім медичної довідки 0/70-0.

Комсомольське управління праці та соціального захисту населення за наявності зазначених документів здійснює реєстрацію заяв та облік постраждалих осіб згідно з Порядком окремо для забезпечення санаторно-курортними путівками залежно від профілю захворювання, за яким особи направляються на санаторно-курортне лікування, та путівками на відпочинок у порядку черговості подання заяв.

Заяви, подані після 15 жовтня поточного року, приймаються для взяття постраждалих осіб чи потерпілих дітей на облік для забезпечення путівкою через один календарний рік.

За постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівку в поточному році, зберігається обліковий номер у черзі на наступний рік за умови поновлення медичних показань до санаторно-курортного лікування та подання заяви до 15 жовтня поточного року.

Взяття на облік постраждалих осіб та потерпілих дітей, які отримали у поточному році путівки або подають заяви вперше, здійснюються у загальному порядку за умови збереження облікового номера у черзі постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівок у поточному році.

На отримання грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування в установленому законодавством розмірі має право постраждала особа у разі, якщо вона протягом двох останніх років перебувала на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, але не отримувала її (крім випадку відмови від путівки).

Виплата грошової компенсації здійснюється після подання постраждалою особою до Комсомольського управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання копії документа, що підтверджує факт самостійного санаторно-курортного лікування у поточному році за профілем захворювання, за яким постраждалій особі видано довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування.

Строк перебування у санаторно-курортному закладі чи закладі відпочинку становить :

для постраждалих осіб – 18 днів, для інвалідів з числа постраждалих осіб із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – до 45 днів;

для потерпілих дітей – від 21 дня до двох місяців;

для постраждалих осіб та потерпілих дітей у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок - 14 днів.

Додатково повідомляємо, що на 2013 рік Полтавській області Міністерством соціальної політики України передбачено надати 54 % путівок від загальної потреби області, що на 15% більше в порівнянні з минулим роком.

У поточному році санаторно-курортне оздоровлення постраждалих громадян за рахунок путівок Мінсоцполітики розпочалося з середини червня поточного року і триватиме до середини лютого 2014 року.