СВЯТКУЄМО РАЗОМ ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ТА ДЕНЬ МОЛОДІ

1.07.2013, 16:01

 Двадцять сьомого червня, напередодні Дня Конституції України, на Театральній площі комсомольчани достойно, гучно відзначали дату, що укріплює націю, підтримує дух народу, символізує його славне минуле та вселяє непохитну віру у краще майбутнє. Суботнього дня на набережній Дніпра та Марсовому полі юнаки й дівчата рідного міста гомінко, широко, захоплююче святкували День молоді.

Конституція України, прийнята у 1996 році, заклала основи побудови правової держави. Українські громадяни отримали свій Основний Закон, який гарантує їм права та свободи, наближає до країн із розвиненою демократією та остаточно закріпив незалежність нової держави.

У своїй вітальній промові з нагоди Дня Конституції міський голова           С.А. Супрун зазначив: «Сутність Конституції України полягає у тому, щоб кожна людина відчула реальну опіку держави через практичне втілення конституційних положень. Президент України В.Ф.Янукович наголошує на одному з пріоритетних завдань влади – забезпеченні належної якості життя людей, що може стати основою для зростання економіки і, як наслідок, створення належних соціальних умов, підвищення заробітної плати. Нові соціальні ініціативи Президента України, спрямовані, найперше, на захист дітей. Вони передбачають збільшення державної підтримки, зокрема, дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та сімей, які виховують таких дітей. Сьогодні влада розуміє важливість і необхідність вироблення стратегії розвитку держави – її майбутнього. Найбільший скарб країни – це її люди. Яким виросте молоде покоління, такою буде наша держава. Віктор Янукович визначив пріоритет: «Ми робимо стратегічну інвестицію в тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця ХХІ століття». Потрібно повсякчас пам’ятати, що держава – це ми з вами. Успіх у всіх наших справах прийде тоді, коли кожен громадянин України не тільки користуватиметься правами й свободами, а й належним чином виконуватиме свої обов’язки. Нехай же в день національного свята – Дня Конституції – у кожного з нас міцніє почуття гордості за свою країну, за її Основний Закон». У цей передсвятковий вечір на Театральній площі очільник Комсомольська щиро побажав містянам міцного здоров’я, родинної злагоди, особистого щастя і достатку, здійснення всіх мрій і сподівань. За славною традицією, дарували гарний настрій і надихали на добрі справи усіх присутніх святкові виступи творчих колективів ПКіТ.  

Сьогодні необхідно інвестувати в тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну найближчими десятиліттями  – в нашу молодь. Яким виросте молоде покоління, такою буде й наша держава. Міська влада сповідує цю непорушну істину: постійно дбає про створення умов для досягнення нашими молодими людьми успіхів у спорті, мистецтві, науці, політиці, бізнесі. Підтвердженням того стали цікаві заходи, які відбувалися 29 червня на набережній Дніпра та Марсовому полі. Їхніми організаторами виступили виконком Комсомольської міської ради, відділ культури і туризму міськвиконкому, ГО «Культ-тур» (очільник В.В. Пучков), Громадська ініціатива «KREMEN DRIVE».

За доброю традицією, активними учасниками святкових заходів молоді були міський голова С.А. Супрун, секретар міськради С.О. Калашнік, начальник відділу культури і туризму І.І. Зеленська.

Вітаючи молодь, С.А.Супрун сказав: «Україна стрімко розвивається, і її подальша доля безпосередньо залежить від того, наскільки ви будете здатні мобілізувати свої духовні й фізичні сили на благо Батьківщини  в цілому. Ми чекаємо від вас нових ідей і нестандартних рішень, які сприяють зростанню рівня життя. Проблем у молоді вистачає, тому соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича спрямовані на молоде покоління як незамінну рушійну силу розвитку суспільства, його найбільш перспективну генерацію, яка розбудовуватиме майбутнє. Саме тому, одним із пріоритетних напрямків нашої роботи є сприяння вирішенню проблем зайнятості молоді, попередження негативних проявів і пропаганда здорового способу життя у молодіжному середовищі, підтримка творчих ініціатив, талановитих та обдарованих молодих людей, сприяння підприємницькій діяльності, допомога молодим сім’ям».

У молодіжному святі взяли участь понад півсотні байкерів із Полтавської, Харківської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Донецької областей, які здійснили видовищний мотопробіг вулицями Комсомольська. Захоплюючим був виступ велотріалістів нашого міста. Цим екстремальним видом спорту у нас займаються молоді відчайдухи з 2005 року. На жаль, поки що в місті немає відповідного майданчика для їхніх тренувань. Спробував  себе у ролі велотріаліста і міський голова.


Багато глядачів зібрала на набережній цікава автовиставка, яка вперше проходила в нашому місті. Її учасниками стали власники різних автівок із Кременчука та Комсомольська. Тут можна було побачити  автомобілі 1949 року випуску і останні сучасні моделі зарубіжних виробників. Після відкриття захоплюючого виставкового дійства розпочалася цікава презентація кожного автомобіля - конкурсні змагання з тюнінгу, стайлінгу та автозвуку. Тюнінг – це процес удосконалення звичайного автомобіля, спрямований на покращення заводських характеристик або створення унікального стилю. Стайлінг -  це зміна зовнішнього вигляду або салону автомобіля  для створення індивідуального стилю, який виділить автівку в потоці і приверне увагу оточуючих. Звісно, враження від умінь, професіоналізму, таланту водіїв - надзвичайні. Адже переобладнати автомобіль вручну не так просто, треба мати хист справжнього автомобільного майстра. Крім того, треба бути ще й неабияким дизайнером, щоб красиво, оригінально «розмалювати» свій автомобіль. 

За підсумками журі, абсолютними чемпіонами у номінації «Автотюнінг» став автомобіль Subaru Impreza, (водій Дмитро Говоренко); у номінації «Автостайлінг» - автомобіль марки «Побєда М 20» (водій Ігор); у номінації «Автозвук» - ВАЗ 32109 (водій Олег Васадзе). Чемпіонів автовиставки нагородили Кубками. Приз глядацьких симпатій завоював го-карт наймолодшого учасника автовиставки (6 років) Георгія Пономарьова з Кременчука.

Свято завершилося молодіжним концертом аматорських гуртів Комсомольська й Кременчука, неперевершеним ведучим якого був фіналіст телепроекту «Україна має талант», біг-боксер Олександр Глух. Молодіжне свято проходило під гаслами: «Молодь – за здоровий спосіб життя!», «Молодь обирає творчість!», «Молодь – проти наркотиків!».

У рамках святкових заходів відбулася благодійна акція «Допоможи одужати Альоні  Маірко!». У ході акції були зібрані кошти на лікування молодої комсомольчанки, яка торік дуже постраждала від наїзду автомобіля. Організаторами акції виступили Громадська ініціатива «KREMEN DRIVE», Комсомольський благодійний фонд «Подаруй надію» та ГО «Центр «РОДІС». 

                                                                          Таїсія Лиманська.

                                                                         Фото автора.