У ВИПРАВНОМУ ЦЕНТРІ ВІДКРИЛИ ХРАМ

22.05.2013, 16:14

 Новий храм, названий на честь ікони «Неупиваєма чаша», минулими вихідними освятили в Комсомольську.

 

18 травня православні християни відзначають свято ікони Божої Матері «Неупиваєма чаша», яка відома тим, що ті, хто молиться перед нею, одержують благодатну допомогу Богородиці в боротьбі з пристрастю до алкоголю та наркотиків. Тож саме в цей день у Комсомольському виправному центрі освятили нову духовну святиню. Задум про будівництво храму в установі виник іще за часів існування лікувально-трудового профілакторію, щоб якнайбільше засуджених мали змогу свідомо звернутися до Бога.

 

Три роки тому, 27 травня 2010 року, на території житлової зони був закладений перший камінь майбутньої культової споруди. Проект розробляли семінаристи духовної семінарії, а будівництво велося на пожертвування прихожан, працівників установи та самих засуджених, яким не байдужа їхня доля. Будівництво та внутрішнє оздоблення храму виконували засуджені.

 

На свято були запрошені керівництво управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області, представники органів місцевої влади, прокуратури, органів внутрішніх справ, керівництво науково-виробничого підприємства «Фероліт», священнослужителі Української православної церкви та інших конфесій і представники засобів масової інформації.

«Мені приємно, що в Комсомольську, якому лише 53 роки, сьогодні відроджується віра в Бога, духовність. І освячення храму саме на території виправного центру є підтвердженням того, що робиться добра справа, - зазначив міський голова Сергій Супрун. – Я хочу привітати всіх присутніх з цією знаменною подією. Нехай Господь благословить вас на добрі справи, нехай дає всім наснаги, здоров’я та спокою у ваших душах і серцях».

Першими, хто підтримав три роки тому ідею будівництва храму на території виправного центру, стали спеціалісти Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області.

 

«Цей храм збудований, в першу чергу, завдяки наполегливості керівництва виправного центру. У Полтавській області ще п’ять виправних закладів, де немає власних храмів та церков, але сподіваюсь, що найближчим часом ця ситуація виправиться, – зазначив начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області, генерал-майор внутрішньої служби Микола Ісаєв. – Висловлюю щиру вдячність керівництву НВП «Фероліт» за спонсорську допомогу в будівництві храму».

 

Після освячення храму всі охочі ув’язнені, а їх близько 230 осіб, можуть відвідувати це святе місце для проведення обрядів хрещення, сповідей, молитов. Зустріч з Господом, постійна молитва позбавить від кайданів не фізичних, а душевних, що набагато важливіше.