ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ С.А.СУПРУНА

12.06.2013, 16:23

11 червня  2013 року в малій залі виконкому Комсомольської міської ради відбулася прес-конференція міського голови С.А.Супруна щодо результатів наради, яку провів міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник у Полтавській облдержадміністрації 6 червня 2013 року.

 

Сергій Андрійович ознайомив представників ЗМІ з матеріалами свого виступу на нараді. Міський голова поінформував міністра Геннадія Павловича Темника про хід виконання заходів з енергозбереження у м.Комсомольську, акцентував його увагу на проблемних питаннях. С.А.Супрун підкреслив, що в місті у сфері енергозбереження ведеться активна робота. Зокрема з метою виявлення можливих шляхів та методів зниження енерговитрат і розробки ефективних заходів залучаються спеціалісти.

 

У 2006 році ТОВ «КМТ-Енергія» (м.Харків) виконало енергоаудит системи теплопостачання міста: запропоновано до впровадження шість заходів, реалізація яких дозволить знизити споживання природного газу на 633 тис.м³ на рік та електроенергії на 2274 тис.кВт.год. на рік. Було виконано п’ять заходів, що дало змогу щорічно економити 1400 тис.кВт.год електроенергії та 633 тис.м³ природного газу (з технічних причин не виконано один захід по наладці та переводу теплових мереж від котельні по вул.Енергетиків, 31).

 

У 2009 році Інститутом промислової екології (м.Київ) проведено роботи по «Аналізу стану теплотехнічного обладнання КВП «Комсомольськтеплоенерго» та розробка пропозицій щодо реконструкції й модернізації»: передбачено виконати вісім заходів по реконструкції та модернізації теплотехнічного обладнання КВП «Комсомольськтеплоенерго», що дасть економію природного газу 2240 тис.м³, електроенергії 1460 тис.кВт.год. Станом на 01.06.2013р. виконано або знаходиться в стадії виконання шість заходів – щорічна економія електроенергії 1300 тис.кВт.год., 1600 тис.м³ природного газу, зниження витрат на оплату праці персоналу на 270 тис. грн./рік.

 

У 2011 році поведено «Енергетичне обстеження систем теплопостачання м.Комсомольська» ТОВ «Арніка-центр» (м.Київ): передбачено виконати сім заходів по економії енергоресурсів, при реалізації яких зниження споживання

природного газу може скласти 4970 тис.м³, електроенергії 1460 тис.кВт.год. Станом на 01.06.2013р. у роботі по впровадженню знаходиться шість заходів, що дасть щорічну економію природного газу 2524 тис.м³, електроенергії 680 тис.кВт.год.

 

У своєму виступі зупинився С.А.Супрун на проекті «Реконструкція центрального теплового пункту мікрорайону №15 в м.Комсомольську з метою використання деревини в якості палива для приготування гарячої води», що був розроблений КВП «Комсомольськтеплоенерго», кошторисна вартість якого 4,1 млн.грн. Запровадження цього проекту дасть річне зменшення споживання природного газу 1,2 млн.м³, що становить 30% річного споживання газу котельнею 15 мікрорайону. Проектом передбачається реконструкція діючої газової котельні із заміною котла, економія природного газу становитиме 370 тис. м³/рік, що складає 10% від споживання газу котельнею.

 

Велике значення в зниженні обсягів енергоспоживання в бюджетній сфері міста мають ремонтні роботи будівель за усіма принципами енергозбереження. Це дозволяє зменшити витрати майже на половину. Значний ефект дають утеплення стін, встановлення метало пластикових вікон, реконструкція системи опалення. Протягом останніх років завдяки тісній співпраці міської влади і Благодійного фонду «Полтавського ГЗК» було проведено активні роботи по енергозбереженню: здійснено капітальні й поточні ремонти теплових вузлів, теплообмінників, теплових систем (частково в усіх школах та ДНЗ); замінено вікна на металопластикові в шести дошкільних закладах, у школах – 450 вікон; утеплено стіни будівель чотирьох ДНЗ; у школах проведено частковий ремонт покрівель 537 м²; завершено ремонт ДЮСШ №2 із заміною покрівлі, вікон і системи теплопостачання. На роботи по енергозбереженню використано 14,1 млн.грн.: кошти міського бюджету 3,5 млн.грн., Благодійного фонду – 10,6 млн.грн.

 

Сергій Андрійович висловив надію, що міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник і Полтавська ОДА сприятимуть у наданні фінансової підтримки м.Комсомольську.