ОБЛАСНА ВЛАДА ЗАБЕЗПЕЧИТЬ СПОЖИВАЧІВ «СОЦІАЛЬНИМ» ХЛІБОМ ЗА СТАБІЛЬНИМИ ЦІНАМИ

4.07.2013, 16:45

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича  сьогодні відбулося підписання Меморандуму порозуміння між обласною державною адміністрацією та виробниками хліба.
«Забезпечення споживачів області хлібом і хлібобулочними виробами за стабільними цінами є одним із головних завдань влади», – наголосив голова Полтавської ОДА  Олександр Удовіченко.
Він нагадав, що вже три роки поспіль влада успішно співпрацює з хлібопекарськими підприємствами області на умовах Меморандуму порозуміння.
Виробники хліба отримали реальну підтримку влади щодо гарантованої закупівлі продовольчого зерна за власні кошти на виробничі потреби за прийнятними цінами.
Даний документ надає можливість зафіксувати і утримувати ціновий коридор на «соціальні» сорти хліба впродовж року.
Тому оптово-відпускні та роздрібні ціни на хліб і хлібобулочні вироби, що користуються найвищим споживчим попитом у населення, залишаються стабільними.
Область за рівнем оптово-відпускних та роздрібних цін знаходиться на 10-11 місці (від найвищого до найнижчого) серед регіонів України.
Підставою подальшого утримання стабільного рівня цін на хліб простої рецептури та хлібобулочні вироби, що користуються найвищим споживчим попитом у населення, є хороші прогнозні показники очікуваних обсягів урожаю зернових поточному році в кількості 1,0 млн. тонн, з них продовольчого зерна – біля 750 тис. тонн.
З метою запобігання необгрунтованого підвищення оптово-відпускних і роздрібних цін на хліб впродовж маркетингового 2013/2014 року облдержадміністрацією на умовах партнерських відносин із хлібопекарськими підприємствами опрацьовано принципово новий проект Меморандуму порозуміння.

Відповідно до умов Меморандуму з урахуванням вартості зерна, а також його транспортування та переробки, прораховані оптово-відпускні ціни на хліб простої рецептури (соціальний хліб), зокрема, на хліб з борошна 1 ґатунку  – 4,70 грн./кг, хліб з суміші житньо-пшеничного борошна – 4,00 грн./кг до 01.01.2014, а до кінця маркетингового року відповідно в межах 4,90 грн./кг та 4,30 грн./кг.

У торгівельній мережі  роздрібні ціни на хліб з борошна І ґатунку складуть не вище 2,90-3,00 грн. за виріб вагою 550 грам, а з суміші житньо-пшеничного борошна - 3,10-3,30 грн. за виріб вагою 700 грам, що знаходиться на рівні діючих цін.
Меморандумом порозуміння передбачено, що при встановленні оптово-відпускних цін на хліб простої рецептури рівень рентабельності хлібозаводи повинні планувати не вище 5%.
Таким чином виконання зазначених умов Меморандуму надасть реальну можливість утримати стабільний рівень цін на хліб і хлібобулочні вироби протягом маркетингового року.
Меморандум порозуміння, який підписаний на маркетинговий 2013/2014 рік, має відмінності від попередніх.
У цьому році були враховані всі конструктивні пропозиції і зауваження, як хлібопекарських підприємств, так і сільгоспвиробників, зокрема:
Меморандумом зафіксовано ціну на продовольче зерно пшениці 2-3 класу якості на виробництво виключно хліба простої рецептури на рівні 1700 грн. за тонну, а також для виробництва хліба і хлібобулочних виробів, що користується найвищим споживчим попитом – 1800 грн. за тонну.
Крім того, у цьому році до підписання Меморандуму долучилися сільгосптоваровиробники, Аграрний фонд, зернопереробні підприємства.
Відповідно до умов Меморандуму та розпорядження облдержадміністрації передбачено сформувати обсяги регіонального резерву продовольчого зерна в кількості 43,2 тис. тонн, в тому числі для реалізації хлібозаводам на виробництво хліба простої рецептури – 10,9 тис. тонн, хліба і хлібобулочних виробів, що користуються Найвищим споживчим попитом – о,6 тис. тонн.

 

За матеріалами сайту http://www.adm-pl.gov.ua