ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ ТА ВИКОРИСТАННЯ НАДР

24.06.2013, 17:04

 21 червня 2013 року відбулося виїзне засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр за участю першого заступника голови обласної ради В.В.Онищенка, заступника директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації І.П.Чередніченка, начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області І.А.Піддубного, Комсомольського міського голови С.А.Супруна, голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоуса, генерального директора ТОВ «Єристівський ГЗК» М.П.Горошка, заступника голови Кременчуцької районної ради В.П.Камського, голови Дмитрівської сільської ради А.І.Прядко, депутатів обласної ради.

 

Розпочалося засідання під керівництвом голови постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр О.М.Залужного в приміщенні Дмитрівської сільської ради, де головуючий ознайомив присутніх із порядком денним і завданнями, які необхідно з’ясувати.

 

Робота засідання продовжилася на території ТОВ «Єристівський ГЗК», де технічний директор В.С.Олюха і заступник директора П.П.Рубан провели екскурсію й ознайомили із перспективами розвитку підприємства, обсягами виробничої продукції в 2011-2012 рр., планами освоєння нової продукції в 2013 році і обсягами капітальних інвестицій на 2013р.

 

На території ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоус розповів про роботу підприємства як одного з найбільших світових виробників залізорудних окатків, найбільш високомеханізованого і автоматизованого, сучасного підприємства гірничо-металургійного комплексу України, ознайомив із річною виробничою потужністю комбінату, із загальними виплатами інвестицій на розвиток комбінату у 2012 році, порівняв обсяги виробництва із 2011 роком. Наголосив на тому, що 44% залізорудних катків на Україні виробляється на ПГЗК і поставляється близько 99,9% на експорт.

 

Міський голова С.А.Супрун розповів про історію створення міста, про вклад ВАТ «Полтавський ГЗК» і ТОВ «Єристівський ГЗК» у розвиток  соціальної інфраструктури  Комсомольська. Наголосив на тому, що у рамках угоди про фінансування благодійних та соціальних програм Комсомольської міської ради у 2012 році Благодійним фондом «Полтавського ГЗК» надано благодійної допомоги на суму 2134680 грн.

 

Під час обговорення В.В.Лотоус презентував роботу ПГЗК, зупинившись на технологічному циклі від видобутку руди до виробництва катків – сировини для металургійних заводів, на інвестиціях з 2009 до 2013рр., на соціальних програмах підприємства, його фінансових вкладах у розвиток міських цільових програм, благодійній допомозі м.Комсомольську, екологічній роботі.

 

У роботі засідання взяв участь технічний директор ТОВ «Біланівський ГЗК» В.П.Корнієнко, який розповів про перспективи розвитку підприємства, його роботу сьогодні: узгодження й відведення земельних ділянок, проектні роботи по створенню потужностей майбутнього комбінату, соціальні програми товариства, які зосереджені на пріоритетних напрямках соціального та економічного розвитку регіону, благодійній діяльності, планованих об’ємах виробництва.

 

Депутати ознайомилися не тільки з роботою підприємств, що здійснюють видобування залізної руди на території Полтавської області, а й із їх участю у розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів. У ході обговорення особливу увагу звернули на місце розташування ТОВ «Біланівський ГЗК», впливу на екологію регіону, перспективи розвитку селищ, забезпеченні кадрами.