СВЯТО ІВАНА КУПАЛА В «ГОРИЗОНТІ»

9.07.2013, 08:40

Багато в Україні свят, але все ж таки найпоетичнішим серед них, широко відзначуваним в минулому і особливо шанованим зараз, є свято Івана Купала (Купайла). Традиційно святкується воно в ніч з 6-го на 7 липня. Церква цього дня відмічає народження Іоанна Хрестителя, але в дохристиянську пору слов’яни відмічали свято Купайла, тобто Сонця. Шляхом злиття християнських та язичницьких традицій і утворилося свято Івана Купала.

Поетична атмосфера вогнища, традиція пускання вінків а також особлива, по-доброму містична атмосфера цієї ночі робить це свято одним з найулюбленіших серед молоді та підлітків. Саме тому Купальське вогнище є невід’ємною частиною культурно-масових заходів, що проводяться на території дитячого спортивно-оздоровчого центру «Горизонт» другої зміни. Робота педагогічного колективу КП ДСОЦ «Горизонт» спрямована на реалізацію нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича «Діти – майбутнє України».

 Цього разу педагогічні працівники відійшли від традиції фольклорно-етнографічного свята і не стали відтворювати автентичні пісні та елементи народних гулянь. Залучивши до концертної програми самих дітей, їм вдалося створити яскраве, по-справжньому сучасне дійство, в основу якого було покладено усе розмаїття дитячих талантів. Особливо тепло вітали глядачі виступи Бреуса Володимира, Кравченко Аліни та Шаповалової Даші, які вразили всіх своєю вокальною майстерністю.

Не відставали від своїх вихованців і їх старші товариші – вожаті. По-особливому ліричним та проникливим був виступ вожатого першого загону Лобаренка Дмитра Олеговича, а Кіраль Ірина Володимирівна, організатор дозвілля дітей 4-го загону, разом зі своїми вихованками і неповторним вокально-хореографічним номером змусила аплодувати глядачів стоячи.

Своєрідною родзинкою програми став виступ гостей свята – народного самодіяльного колективу «Світанок» села Запсілля (керівник Яременко А.В.) У музиці і піснях колективу відтворюється багатогранне життя односельчан, їх радощі і болі, чудова природа Полтавщини.

Цей колектив був учасником багатьох мистецьких заходів, брав участь у місцевих, районних та обласних творчих звітах художньої самодіяльності та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Учасники ансамблю неодноразово нагороджувалися почесними грамотами, дипломами, цінними подарунками за результатами участі у різних культурно-мистецьких заходах, оглядах-конкурсах. Але найвищою нагородою для колективу була і залишається любов односельчан та глядачів. Тому не дивно, що їх номери були особливо тепло прийняті відпочиваючими оздоровчого центру «Горизонт» та багаточисельними гостями свята.

Кульмінацією свята стало запалення традиційного вогнища, танцююче полум’я якого цього літнього вечора виглядало особливо казково. А пізно ввечері, коли за обрієм сховалося сонце, а на небі з’явилися діаманти зірок дівчата загонів пускали на воду сплетені власноруч вінки. Золотава вода Псла колихала їх, повільно кружляла, і вони поволі зникали вдалині, ховаючись у прозорих пеленах ночі…