РЕАБІЛІТАЦІЙНО-ОЗДОРОВЧІ ТУРИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

10.07.2013, 08:44

У рамках проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», ініційованого Президентом України В.Ф. Януковичем, за сприяння міського голови С.А. Супруна з 7 червня по 4 липня на базі дитячого відділення педіатричної служби Комсомольської міської лікарні проходили оздоровчо-реабілітаційні тури для дітей з особливими потребами. Протягом двох турів тривалістю по 14 днів кожний було оздоровлено 24 дитини. На їх проведення з міського бюджету виділено 30 тис. грн.

На базі дитячого відділення більше року функціонує реабілітаційне відділення для дітей з особливими потребами, які не можуть відвідувати Кременчуцький центр соціально-психологічної реабілітації, згідно з програмою реабілітації дітей-інвалідів м. Комсомольська. Як повідомила завідуюча педіатричною службою Комсомольської міської лікарні В.Є. Макаренко, фахівці цього відділення були задіяні у наданні допомоги дітям, яким були запропоновані оздоровчо-реабілітаційні тури. Це діти зі складними захворюваннями, зокрема, ДЦП, складною формою розумового відставання. Для них закупили всі необхідні медикаменти, організували повноцінне, якісне, збалансоване харчування. з дітьми систематично проводилися корекційно-розвиваючі заняття з масажу (масажист О.О. Свін-цова), заняття з психологічної реабілітації, психологічної корекції, спрямованої на психічні структури особистості.

Психолог Т.С. Мерінова (на фото) проводила психологічне консультування як для дітей, так і для їхніх мам. У ході такого консультування спеціаліст надавала допомогу, спрямовану на підтримку дитини, на роботу за її фізичним станом, переживаннями, взаєминами, проблемами, конфліктами. За відповідною програмою, логопед О.В. Костікова проводила спеціальні заняття з дітьми, які мають серйозні мовні вади.

Для проведення комплексної реабілітації дітей з особливими потребами у відділенні є спеціально обладнана ігрова кімната з кульковим басейном, мотузковою стінкою, трансформерами тощо. «Надання комплексної реабілітаційної допомоги дітям з фізичними та розумовими вадами в умовах такого закладу дуже важливе і необхідне. Адже тут працюють фахівці, які добре знають свою справу і якісно її виконують», - зазначила В.Є. Макаренко.

Усі діти, які проходили тури оздоровлення та реабілітації в закладі, мали медичний супровід. Це система заходів, спрямована на відновлення фізичного та психічного здоров’я дітей-інвалідів з метою інтеграції їх в суспільство, адекватної їхнім здібностям та фізичним можливостям. Батьки, а особливо їхні діти були задоволені можливістю поспілкуватися один з одним, отримати увагу від спеціалістів, позитивні емоції, яких так не вистачає їм у повсякденному складному житті.

Завідуюча педіатричною службою висловила надію на те, що наступного літа знову будуть організовані оздоровчо-реабілітаційні тури для дітей з особливими потребами. Це не лише її бажання, а й бажання батьків, діти яких отримували тут реабілітаційну допомогу.

  Таїсія Лиманська.

  Фото автора.