Якщо смітиш – прибирай або плати

6.06.2013, 13:20

На травневому засіданні міськвиконкому Комсомольської міської ради була розглянута скарга голови садового товариства «Юність-1», у якій він просив скасувати постанову адміністративної комісії про стягнення штрафу у сумі 850 грн за складування побутових відходів при в’їзді на головну алею садового товариства. Адміністративний протокол за складування побутових відходів у не визначеному для цього місці, що є порушенням Правил благоустрою території м. Комсомольська, складено працівником сектора з питань екології та стану території міста УЖКГ виконкому.

Зрозуміло, голова садового товариства не особисто наскладував гору побутових відходів при в’їзді на алею. Це «заслуга» чи не усіх членів товариства, проте він, як посадова особа, зобов’язаний не допускати подібних порушень і вирішувати питання щодо вивезення відходів.

Обговоривши це питання, члени виконкому вирішили відмовити голові садового товариства у проханні і залишити постанову адміністративної комісії в силі. Тож 850 грн все ж доведеться сплатити. З яких коштів голова с/т «Юність-1» буде оплачувати штраф, і чи позначиться це на бюджеті товариства, а значить, і на бюджеті усіх його членів, - це вже інше питання.

Прикро, що засміченість побутовими відходами території садових товариств – це справді проблема. Проте міська влада має серйозні наміри з нею боротися.

Ще один невтішний приклад. Роками члени садового товариства «Коноплянка» виносили побутові, будівельні та інші відходи на стихійне звалище у центрі садового товариства - біля водонапірної башти на березі затоки Дніпра (на фото вгорі). з цього приводу представники контролюючих органів неодноразово робили зауваження голові садового товариства, проте він на них не реагував. Аж поки хтось не підпалив звалище. Зайнялося воно досить «славно», так що стовп диму було видно за кілька кілометрів.

За порушення Правил благоустрою території м. Комсомольська на голову садового товариства «Коноплянка» І. А. Перовського працівником сектора з питань екології та стану території міста УЖКГ було складено адміністративний протокол та зобов’язано вивезти сміття з території товариства. Адміністративна комі-сія, розглянувши протокол, наклала на порушника стягнення у вигляді штрафу на суму 1700 грн. Щодо вивезення відходів голова товариства вирішив питання досить ори-гінально. Їх завантажили в КрАЗ і повезли на берег обвідного каналу, де починається територія «Коноплянки». Встигли перевезти два «КрАЗи», а третій машині члени товариства заступили дорогу. Тоді водієві довелося таки везти відходи на полігон. На голову садового товариства вдруге було складено адмін-протокол за порушення Правил благоустрою. Проте вини своєї він не визнає, мотивуючи тим, що хотів зробити як краще – укріпити берег, спланувати територію, завезти щебінь.

Як зазначила завідувач сектора з питань екології та стану території міста УЖКГ Н.О.Становська, на жаль, порушення Правил благоустрою - непоодиноке явище в садових та гаражних товариствах нашого міста. «Чомусь голови товариств вважають, що звалища відходів, які створюють члени цих товариств, повинні вивозитись за екологічні кошти міського бюджету як стихійні та безгосподарні відходи, - повідомила Ніна Олексіївна. – Це велика помилка. Вони мають вивозитися за кошти товариств. Для цього з комунальним підприємством «СпецЕко» необхідно укласти від-повідний договір».

Редакція «Громадської думки» поцікавилася у директора КП «СпецЕко» Ю.А. Кобченка, наскільки реальною є можливість укладення таких договорів з садовими та гаражними товариствами, і як буде здійснюватися вивезення сміття у разі укладення договору. За словами Юрія Анатолійовича, з підписанням від-повідної угоди не існує жодних проблем. У договорі зазначатиметься, що відходи вивозитимуться відповідно до поданих заявок, тобто за потребою. «Товариство має визначити певне місце, де складуватимуться відходи до моменту їх вивезення, - зазначив директор «СпецЕко». – Звичайно, не слід накопичувати їх по 40-50 кубів, щоб не було проблем з вивезенням і, в першу чергу, з забрудненням дов-кілля. Потрібно постійно слідкувати за кількістю сміття і своєчасно подавати заявки до нашого підприємства». Ю.А. Кобченко також підкреслив, що цілком можливо розмістити на території товариств контейнери для відходів, але вони мають бути закуплені за кошти товариств. Бо контейнери, придбані за кошти міського бюджету, передбачені для збору побутових відходів населення.

Проте перший заступник міського голови Д.Г. Биков зазначив, що законодавство України не забороняє передавання контейнерів, придбаних за кошти екологічного фонду міського бюджету, у користування садовим товариствам, якщо використовуватимуться вони за призначенням. Таке передавання здійснюється згідно з відповідним рішенням міськвиконкому. Зрозуміло, що за наявності контейнерів, зберігання і вивезення побутових відходів з території садових товариств буде значно цивілізованішим і організованішим.

Отже, зробити території садових та гаражних товариств чистими цілком реально, для контролю за цим питанням існують юридичні важелі (ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає накладання на порушників-посадових осіб штрафів від 850 до 1700 грн), для цього необхідно лише докласти певні зусилля. А головне - має бути бажання жити в цивілізованому, охайному місті.

  Тетяна Терен