Полтавські аграрії зібрали перший мільйон тонн зерна нового врожаю

12.07.2013, 15:08

Перший мільйон тонн зерна нового врожаю зібрали полтавські хлібороби. Отримавши символічний мільйонний сніп, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко привітав аграріїв з вагомим результатом.

- Це перші кроки, які дозволяють сподіватися, що цього року ми зберемо не менше 5 мільйонів тонн зернових, - наголосив Олександр Удовіченко. – Трудівники Полтавщини традиційно перебувають в авангарді на рівні всієї держави.

Очільник області відзначив добру якість зерна. Переважає продовольча пшениця (85%), високу врожайність дають сорти полтавської селекції, такі як „Вільшана” та „Диканька”. Нині зібрано 60% ранніх зернових, наступного тижня жнива завершаться.

Врожайності, крім людської праці, сприяли оновлення машинно-тракторного парку, дотримання технологій і погодні умови.

Олександр Удовіченко підкреслив: сьогоднішня подія переконує, що і Полтавщина, і Україна будуть з хлібом. Тепер основне завдання – утримати ситуацію та не допустити, щоб постраждали інтереси товаровиробників.

На соціальні сорти хліба, підтвердив голова облдержадміністрації, ціни підніматися не будуть. Це  відповідає основному спрямуванню соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.

 

За матеріалами сайту www.adm-pl.gov.ua