КОМСОМОЛЬСЬК ВПРОВАДЖУЄ СОЦІАЛЬНУ ІНІЦІАТИВУ ПРЕЗИДЕНТА «СІМЕЙНИЙ ЗАТИШОК - КОЖНІЙ ДИТИНІ»

15.07.2013, 15:00

Одне з головних завдань, яке ставить держава перед органами місцевого самоврядування, є реалізація першочергових президентських ініціатив, а саме: «Сімейний затишок - кожній дитині».

Основною ідеєю нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича є збереження родинних стосунків, забезпечення дітей, які позбавлені батьківського піклування, сімейним вихованням. Роль сім'ї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, допомагають відчути взаємне тепло й любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності та духовність, виховують їх, задовольняють щоденні потреби, надають зразки для наслідування, поступово прищеплюють соціальні й побутові навички, необхідні у самостійному житті. Усі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була. Діти повинні зростати в сім'ях рідних батьків, але, коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім'я.

 

Начальник служби у справах дітей виконкому Комсомольської міської ради Л.П.Василенко повідомила журналістам, що в Комсомольську станом на 01 липня 2013 нараховується 79 дітей, які залишилися без піклування батьків, з них : 19 дітей-сиріт та 60 дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

На жаль, останнім часом у суспільному житті спостерігається негативна тенденція - кількість позовів до суду з приводу позбавлення батьківських прав збільшується. Так, у м. Комсомольську у 2012 році було 6 таких позовів, протягом І півріччя 2013 року у суді зареєстровано вже 9 позовів, 5 з яких вже задоволено. Змінити картину на краще, забезпечити кожну дитину вихованням у сім’ї - саме на це спрямована робота служби у справах дітей та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Держава передбачила різні форми влаштування дітей у сім’ї: усиновлення, опіку/піклування та виховання дитини в прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу.

 

Усиновлення – одна з кращих форм влаштування дітей, позбавлених батьківства. Дитина отримує сім’ю, яка стає для неї рідною. У І півріччі 2013 року мешканці м. Комсомольська усиновили троє дітей, за останні 5 років 33 дітей знайшла своє щастя у нових родинах нашого міста. Випадків скасування усиновлення у м. Комсомольську не було. Позитивною тенденцією є також той факт, що завдяки правильно обраній політиці Президента щодо влаштування дітей, позбавлених батьківства, кількість усиновлених дітей старшого віку, дітей, пов’язаних родинними зв’язками, збільшилась.

 

У Комсомольську ведеться активна робота по влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї близьких родичів під опіку. 59 осіб у місті проживають у сім’ях опікунів/піклувальників.

 

П’ять прийомних сімей у Комсомольську прийняли до себе на виховання десятьох діток. Під час перебування дитини у прийомній сім'ї держава надає допомогу у її розвитку, соціалізації, організовує соціальний супровід сім'ї та дитини. У такому разі діти не втрачають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, держава надає грошову допомогу на їх утримання та забезпечує пільги таким родинам.

 

У 2013 році Центр соціально-психологічної реабілітації дітей змінив напрямок своєї роботи. Тепер, здебільшого, у Центрі перебувають діти, які залишилися без піклування батьків, і основним завданням роботи всього педагогічного колективу закладу є максимальна адаптація дитини до проживання у новій родині. Протягом І півріччя 2013 року з Центру м. Комсомольська було усиновлено 8 дітей, влаштовано до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу Полтавської області 15 дітей.

 

Лариса Павлівна повідомила: «Станом на 01.07.2013 року кількість влаштованих у сім’ї дітей, які залишилися без батьків, становить 80%. На початок 2012 року цей показник складав 73% від загальної кількості дітей вказаної категорії. Збільшення кількості дітей, які знайшли родину, пов’язано з тим, що процедуру усиновлення максимально спрощено, перелік документів мінімалізовано, а головне – чітко визначено».

 

Питання створення належних умов для виховання дітей у сім’ї перебуває під постійним контролем служби у справах.

 

Громадяни, які мають бажання дати дитині нову родину, сімейний затишок, увагу і тепло батьківських сердець, за консультацією можуть звертатися у службу у справах дітей (каб. 306 виконкому Комсомольської міської ради, тел.: 26543, начальник служби – Лариса Павлівна Василенко).