ОРГАН САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ ДІЄ

16.07.2013, 08:39

З метою реалізації в регіонах завдання Президента України В.Ф.Януковича щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів днями відбулося засідання круглого столу з питань використання приміщень адміністративного будинку органу самоорганізації населення (ОСН) «Тріада-21» мікрорайонів приватної забудови Золотнишине, Низи, Піддубне. Його проведення ініціювала голова комітету самоорганізації населення Л.М.Козел. Захід відбувся за участю заступника міського голови, депутата Полтавської обласної ради Ю.М.Мухи, голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК», депутата Полтавської обласної ради В.В.Лотоуса, членів комітету ОСН В.А.Ткаченка та О.І.Вінкуса, депутатів Комсомольської міської ради, начальника відділу фізкультури і спорту міськвиконкому В.В.Подрезана, головного спеціаліста міськво Ю.В.Омельянця, мешканців цих мікрорайонів.

Адміністративний будинок ОСН, збудований за найвищими екологічними та технологічними стандартами, почав функціонувати з середини жовтня 2012 року за адресою: вул. Горького, 55 (м-н Піддубне). Зведений він за кошти ВАТ «Полтавський ГЗК» і переданий в оренду комітету ОСН. Усі комунальні послуги оплачуються за кошти міського бюджету. На сьогодні для систематичної роботи членів комітету з мешканцями мікрорайонів та відповідними владними структурами є вся необхідна оргтехніка, меблі. Тут працює філія банку «Фінанси і кредит». Загалом, планувалося відкрити ще й аптеку, облаштувати актову залу, міні-спортзал тощо.

За словами очільника ТЦСО «Калина» Л.В.Бабич, спеціалісти терцентру проводять у цьому приміщенні прийом громадян. У планах «Калини» - відкрити в адмінбудинку інформаційно-консультаційний центр із соціальних питань, проводити виїзні прийоми з надання соціальних послуг (ремонт взуття, одягу) мешканцям мікрорайонів за програмою «В кожну оселю». Вивчається питання щодо необхідності роботи виїзного перукаря та масажиста. Щочетверга в адміністративному будинку ОСН з багатодітними родинами працює спеціаліст ЦСССДМ, за окремим графіком видаються продуктові набори пенсіонерам – колишнім працівникам комбінату.

Питання щодо можливості відкриття на цих площах аптеки або аптечного пункту на сьогодні залишається відкритим. З цього приводу Ю.М. Муха пояснив: згідно з ліцензійними вимогами, це приміщення, за технічними характеристиками, не може використовуватись як аптечний заклад. Відкрити тут аптечний пункт також не можна. Згідно з ліцензійними вимогами, з 2011 року всі аптечні пункти в межах міста можна відкривати лише в лікувально-профілактичних закладах, в сільській же місцевості їх можна відкривати в амбулаторіях сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктах. Щоб вирішити це питання, міський голова С.А. Супрун надіслав листа на ім’я Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової з проханням зробити виняток для нашого міста, посилаючись на те, що ці мікрорайони не так давно були селами. Тож необхідно почекати відповіді. Юрій Миколайович запропонував використовувати приміщення адмінбудинку у певні дні й години для ведення дільничним інспектором прийому громадян, для проведення вечорів відпочинку тощо.

За пропозицією голови комітету ОСН «Тріада-21» Л.М.Козел, Ю.М.Ляшенко презентував зібранню концепцію створення спортивно-оздоровчого центру в приміщенні адміністративного будинку. У ході її обговорення учасники круглого столу дійшли висновку, що в наявних умовах займатися дітям запропонованими видами спорту неможливо. Адже під час проведення будь-яких спортивних тренувань та занять необхідно дотримуватися певних санітарних вимог і правил охорони життя та здоров’я дітей. Тут повинні бути душові кабіни, туалетні кімнати, роздягальні. «У мікрорайоні є чудовий спортивний майданчик, де спеціаліст з фізичної культури і спорту В.А.Біліченко протягом року проводить з дітьми різноманітні заняття. На даний час необхідно цим обмежитися. Наступного року можна буде запропонувати масові види спорту і для дорослих», - зазначив Ю.М.Муха.

Насамкінець засідання В.В.Лотоус нагадав усім присутнім про мету будівництва адміністративного будинку: «Ця будівля має використовуватися за призначенням. На мою думку, вона не може слугувати для занять спортом, бо для цього потрібні відповідні умови».

Таїсія ЛИМАНСЬКА.

Фото автора.