Привітання!

16.07.2013, 13:56

Шановні комсомольчани!

 

 Сьогодні ми віддаємо данину важливій події в житті нашої країни, яка відбулася рівно 23 роки тому. У цей день, 16 липня Верховна Рада України затвердила Декларацію про державний суверенітет України.

 

Згідно із Декларацією, Україна проголошувалася суверенною державою, в якій стверджувалися верховенство, самостійність і неподільність влади Республіки на її території. З цього дня прийняття документу від імені народу могла виступати виключно Верховна Рада України, а територія України в існуючих межах проголошувалася недоторканною.

 

Під час прийняття Декларації про державний суверенітет України влітку 1990 року Верховна Рада УРСР керувалася волею народу України, прагненням створити демократичне суспільство, потребою всебічного забезпечення прав і свобод людини, пошаною до національних прав усіх народів, турботою про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнанням необхідності побудови правової держави, а також мала на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України.

 

З того дня в літописі нашої держави розпочалася нова сторінка, новий відлік часу – епоха утвердження України як самостійної та незалежної держави. Акт проголошення незалежності України сконцентрував в собі роки та століття сподівань нашого народу на національну й державну незалежність. І на цьому довгому й бурхливому історичному шляху Декларація про державний суверенітет стала поворотним пунктом у сучасній історії нашої країни, наблизивши до здійснення споконвічну мрію українського народу про свободу та незалежність.

 

Президент України Віктор Янукович у своєму зверненні зазначив: «Ключові постулати Декларації залишаються наріжним каменем новітнього вітчизняного державотворення, фундаментом внутрішньої та зовнішньої політики. Положення, визначені актом більш ніж два десятиріччя тому, і сьогодні є дороговказом та джерелом натхнення для тих, хто здійснює реформи в усіх сферах суспільного життя. Ми можемо з упевненістю сказати, що основні принципи, закладені в ухваленому 16 липня 1990 року документі, реалізовані. Україна розвивається як незалежна, демократична та правова держава».

Декларація заклала підвалини правової держави, стала юридичною базою для реформування та модернізації українського законодавства і державних структур, на тривалий час визначила напрям суспільного розвитку республіки, стала своєрідною програмою, у якій визначалися основні принципи та пріоритетні цілі майбутнього розвитку державного процесу.

Дорогі друзі! Вітаю вас із знаменною датою в житті кожного українця. Від усієї душі зичу вам, вашим рідним та колегам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу.

Міський голова С.А.Супрун.