СТВОРЕННЯ НАЛЕЖНИХ УМОВ ДЛЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕННИХ ПУНКТІВ

19.07.2013, 10:28

За соціальною ініціативою Президента України виконавчі органи місцевого самоврядування у державі спрямовують власну роботу на створення умов для розвитку сільських населених пунктів. Оскільки в адміністративному підпорядкуванні Комсомольської міської ради перебуває виконавчий орган Дмитрівської сільської ради, міська влада вважає своїм безпосереднім обов’язком забезпечення соціального розвитку сільського населення.

За сприяння Полтавської обласної державної адміністрації та Комсомольської міської ради з 1 жовтня 2012 року на території Дмитрівської сільської ради функціонує відкритий філіал міського територіального центру соціального обслуговування «Калина». Завідувач відділу соціально-побутової адаптації громадян у філіалі Наталія Анатоліївна Кірєєва надала інформацію про діяльність установи, контингент відвідувачів та діапазон соціальних послуг.

Н.А.Кірєєва зазначила, що вікова категорія клієнтів досить різноманітна. На даний час установа налічує 525 громадян, 100 із яких отримують необхідну допомогу вдома. Організація проводить роботу з такими групами населення: інваліди дитинства, інваліди Великої Вітчизняної війни, інваліди ЧАЕС та пенсіонери.

На базі «Калини» діють чотири основних відділення: соціально-побутової адаптації, соціально-медичних послуг, натуральної грошової допомоги та обслуговування на дому.

Соціальні працівники ВСПА організовують дозвілля громадян. Для відвідувачів влаштовують тематичні вечори, концерти та виставки, де можна не лише дізнатися цікаву інформацію, а отримати естетичне задоволення від спілкування з друзями та однодумцями, чого часом так не вистачає людям з особливими потребами. Звіт про культурно-масову роботу «Калина» періодично висвітлює у ЗМІ.

У межах роботи ВСМП клієнтів забезпечують певними медичними послугами. Зокрема, у «Калині» відбуваються заняття з лікувально-фізкультурної гімнастики, масаж, вимірювання тиску та частування корисними фіто-чаями. Усі бажаючі раз на місяць мають змогу користуватися послугами перукаря.

Працівники ВНГД займаються постачанням натуральної або матеріальної допомоги відвідувачам. Відділ постачає певним категоріям громадян продукти харчування, одяг, речі побутового вжитку, а також надає транспорт в критичних ситуаціях.

Відділ обслуговування на дому реалізовує підтримку громадян, які не мають змогу піклуватися про себе самостійно. Бригада соціальних робітників вирушає за визначеною адресою і виконує по господарству роботу, якої потребує саме ця людина.

Слід зазначити, що для непрацездатних громадян, які не мають підтримки родичів, організація надає послуги безкоштовно. Інші – сплачують символічну вартість, яка значно менша від стандартної. Фінансування установи здійснюється з держбюджету та за кошти юридичних осіб міста Комсомольська. Міська влада докладає всіх зусиль для забезпечення умов соціального розвитку сільського населення.

Наталія Косякова