ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ

24.07.2013, 08:42

23 липня 2013 року відбулося засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під головуванням заступника міського голови Н.Д.Угнічевої.

У ході засідання було порушено питання щодо забезпечення безперешкодного пересування інвалідів м.Комсомольська, а саме зручного виходу із будинків, де вони проживають.

Надія Угнічева зазначила: «На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича сьогодні особливо важливим є питання створення умов для безперешкодного доступу інвалідів та інших мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста. На виконання розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації О.В.Удовіченка ми повинні виконати ряд певних заходів, щоб забезпечити інвалідам необхідні для них умови проживання. На сьогоднішній день проведено повний аналіз, зроблено моніторинг по кожному із інвалідів, які пересуваються на інвалідних візках і живуть у будинках, які потребують побудови пандусів».

Єршова В.А., начальник управління праці і соціального захисту населення, запропонувала до розгляду кілька варіантів індивідуальних мобільних пандусів, які можуть забезпечити інвалідам пересування.

У ході обговорення порушувалися питання будівництва пандусів до під’їздів, де проживають інваліди. Але є певна кількість людей, які живуть вище першого поверху.

Кравченко О.М., начальник управління по інвестиціях і будівництву, вніс пропозицію щодо організації служби, яка буде опікуватися мобільними гусеничними механізмами, надаватиме послуги інвалідам, забезпечуватиме їх безперебійну роботу, проводитиме технічне обслуговування. Сходові клітини житлових будинків не відповідають вимогам для встановлення таких механізмів стаціонарно.

Шуляк К.М., начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці, доповіла присутнім про проведену роботу щодо вивчення проблем кожного інваліда. Вона зазначила, що найбільшою потребою є забезпечення палицями. Але вони видаються по мірі надходження. Транспортні послуги інвалідам надає ТСЦО «Калина». Залишається відкритою проблема із забезпечення колясками.

Заступник міського голови Н.Д.Угнічева дала доручення Шуляк К.М. вивчити питання щодо необхідності виділення матеріальної допомоги інвалідам, які того потребують, для придбання індивідуальних мобільних пандусів. Рекомендувала Кравченку О.М. на наступний 2014 рік передбачити у міському бюджеті максимальну суму на будівництво пандусів по місту. Єршовій В.А. щорічно вносити корективи у Міську комплексну програму соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020рр., затверджену рішенням тридцять третьої сесії від 21.05.2013р.