МІСЬКИЙ ГОЛОВА С.А.СУПРУН КОМЕНТУЄ ВІДКЛЮЧЕННЯ ГАРЯЧОЇ ВОДИ

24.07.2013, 13:35

 23 липня 2013 року Комсомольський міський голова С.А.Супрун зібрав представників ЗМІ з метою проінформувати мешканців про вимушений крок - відключення на сьогоднішній день гарячого водопостачання по місту, пояснити причини такої ситуації.

 

Від НАК «Нафтогаз України» надійшло повідомлення з вимогою відключитись 19 липня 2013 року від споживання газу на котельні мікрорайону №15 через наявність заборгованості КВП «Комсомольськтеплоенерго» за послуги газопостачання у сумі 17684,9 тис. грн. Роботу котельні по вул. Енергетиків, 31 і так зупинено з 1 липня 2013 року по 1 серпня 2013 на запланований технологічний ремонт. З нагоди Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості керівництву міста вдалося перенести дату відключення газу на понеділок 22 липня 2013 року. Міська влада проаналізувала ситуацію, зважила всі «за» та «проти» і прийняла вимушене рішення - самостійно відключитися від споживання природного газу з метою подальшого вирішення цього питання на користь Комсомольська.

 

Міський голова С.А.Супрун зазначив: «Наша першочергова задача, як органу самоврядування, дійти спільної думки, досягти домовленостей з НАК «Нафтогаз України» для того, щоб впевнено увійти в опалювальний сезон 2013-2014 років. Фактично на сьогоднішній день КВП «Комсомольськтеплоенерго» має борг за постачання природного газу, але у значно меншому розмірі. 86% споживачів у м. Комсомольську не мають заборгованостей, а навпаки мають переплату. До уваги цей факт не береться. Якщо відняти певні суми, з якими ми не погоджуємося, то залишається сума касового розриву 2718,9 тис. грн. – та сума коштів, що буде сплачена населенням міста до 1 вересня 2013 року. Незважаючи на це ПАТ "Кременчукгаз" за дорученням НАК «Нафтогаз України» надсилаються листи у м. Комсомольськ з вимогою відключитися від споживання газу. Крім того, умови договору між НАК «Нафтогаз України» та КВП «Комсомольськтеплоенерго» не прийнятні для Комсомольська, як і для більшості міст України, бо заганяють комунальні підприємства теплоенергетики в боргову яму. Бездоговірне споживання природного газу неможливе. Тому ми вимушені погодитись з вимогою НАК «Нафтогаз України» і припинити споживання блакитного палива. Треба боротись за те, щоб договір було підписано на користь КВП «Комсомольськтеплоенерго», використати вже існуючі судові практики з аналогічних питань. КВП «Комсомольськтеплоенерго» готується до подання апеляції до суду з приводу перегляду умов договору між НАК «Нафтогаз України» та КВП «Комсомольськтеплоенерго» на користь останнього. Поки процедура буде проходити судовий розгляд, ми прийняли єдине правильне рішення: виконати вимоги НАК «Нафтогаз України» та припинити споживання природного газу і в свою чергу постачання гарячої води по місту.»

 

Сергій Андрійович також пояснив присутнім складову так званого боргу міста Комсомольська. Очільник міста детально роз’яснив: «Сьогодні НАК «Нафтогаз України» висунув борг КВП «Комсомольськтеплоенерго» у сумі 17684,9 тис. грн., у тому числі 2441,3 тис. грн. – заборгованість 2010 року перед ДК «ГАЗ України», дочірньою компанією НАК «Нафтогаз України», з якою у нас підписано договір реструктуризації боргу на 10 років. Свої зобов’язання перед ДК «ГАЗ України» Комсомольськ виконує в повній мірі - згідно з графіком погашення заборгованості вчасно виплачує кошти. Рішенням суду КВП «Комсомольськтеплоенерго» було визнано винним НАК «Нафтогаз України» суму боргу, яку було зафіксовано на момент звернення позивача. Але сума боргу складалася у тому числі з різниці в тарифах (9273,2 тис. грн.), яка за 2012 рік склала 5518,8 тис. грн., за 2013 рік – 3754,4 тис. грн. Ця заборгованість виникла не з вини Комсомольськтеплоенерго, але рішенням суду підприємство було визнано винним і в результаті нараховано пеню і штрафні санкції у розмірі 3251,5 тис. грн. Окрім того, НАК «Нафтогаз України» звернувся до суду із позовною заявою про те, що КТЕ повинно сплатити 13% (3221,8 тис. грн.) - так звані кошти на технологічні потреби за тарифами «інші споживачі». Для населення тариф складає 1 тис. грн. за 1тис. куб. м, а для інших споживачів - близько 4030 грн. за 1тис. куб. м. КВП «Комсомольськтеплоенерго» вкотре звернулося до суду по 2-х питаннях: визнати вимогу сплати коштів, що стосуються технологічних потреб (13%) незаконною та переглянути умови договору з НАК «Нафтогаз України» щодо першочерговості сплати підприємствами теплоенергетики України, у тому числі і м.Комсомольськом, пені та штрафів, а вже потім – основної суми боргу. КВП «Комсомольськтеплоенерго», як і інші підприємства комунальної теплоенергетики України не можуть погодитись на такі умови договору з НАК «Нафтогаз України» тому, що опиняться у боргах, за які не зможуть розрахуватися.»

 

Про дану ситуацію відомо на всіх рівнях державної влади. Подібна проблема набула всеукраїнського розмаху. Гаряча вода давно відсутня в м. Лубни, м. Миргород, м. Полтава. Вирішити це питання можливо тільки на державному рівні. Слід зазначити, що Полтавська обласна державна адміністрація знаходиться на боці споживачів та обіцяє свою цілковиту підтримку.