У КОМСОМОЛЬСЬКУ ВІДЗНАЧАЮТЬ 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ РУСІ

26.07.2013, 10:03

Президент України В.Ф.Янукович, говорячи про ювілей – 1025-річчя запровадження християнства у якості державної релігії Київської Русі, підкреслює: «Упровадження християнства виявилося не лише релігійним актом, але й державною, політичною і культурною необхідністю. Воно дало можливість Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, які становили тоді ще не розділений європейський світ, стати складовою його інтелектуального і духовного надбання, рівноправним, визнаним суб’єктом міжнародних відносин».

У рік святкування 1025-річчя Хрещення, ми виразно відчуваємо свою причетність до великої і святої Русі, історію якої тепер творимо ми - спадкоємці наших православних предків.

Відповідно до ініціативи Президента України В.Ф.Януковича протягом червня-липня 2013 року у Комсомольську були заплановані та проведені урочисті заходи з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі.

Центральна бібліотека міста гостинно розчинила двері перед комсомольчанами, запрошуючи відвідати організовану методистом КЗ «Центральна бібліотечна система Комсомольської міської ради» М.В.Шляховою виставку книг, присвячену цій знаменній події. Літературу підбирали представники Полтавської місіонерської духовної семінарії та працівники міської бібліотеки колективно.

Виставку відвідали також представники міської влади: заступник міського голови Н.Д.Угнічева, депутат Комсомольської міської ради, начальник відділу культури та туризму І.І.Зеленська. Н.Д.Угнічева зазначила: «Для українців Хрещення Русі – це значима подія. Хрещення сприяло об’єднанню Русі в єдину феодальну державу, дало поштовх розвиткові економіки, освіти, духовності й культури». Міська влада подякувала організаторам за підготовку до свята.

У лекційній залі міської публічної бібліотеки відбулася зустріч студентів професійного гірничого ліцею м. Комсомольська з викладачем історії релігії Полтавської місіонерської духовної семінарії протоієреєм Ростиславом. Слухачі побували на історичній екскурсії у скіфів, склавинів і наших предків слов'ян, зрозуміли, що церква, яка розвивається в союзі з державою, стала джерелом великої культурної творчості. Своєю духовною силою вона сприяла об'єднанню русичів, формувала їх культурно-історичну спільність і соборність. Православ'я відкривало нові культурні горизонти та духовні орієнтири. Протоієрей Ростислав поділився з молоддю своїм баченням: «1025 років відділяють нас від події, значення якої важко переоцінити. Адже не будь її, наша історія, мова, традиції, геополітична карта - словом, все, що складає життя, було б іншим. Хрещення - одна з найважливіших культурних подій в історії Стародавньої Русі, яка поклала кінець язичницької і початок християнської історії».