РОБОЧА НАРАДА У ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА МІСЬКОГО ГОЛОВИ Д.Г.БИКОВА

29.07.2013, 08:09

За дорученням міського голови С.А.Супруна перший заступник міського голови Д.Г.Биков провів робочу нараду про надання пропозицій у Виконавчу дирекцію Асоціації міст України (АМУ) щодо необхідності внесення змін до діючого законодавства України. У роботі наради взяли участь начальник управління по інвестиціях та будівництву О.М.Кравченко, начальник управління архітектури та містобудування Л.В.Кириченко, начальник відділу житла, розвитку доріг, благоустрою В.І.Гирявець, начальник відділу транспорту, водопровідноканалізаційного господарства та теплоенергетики Ж.Г.Неклюдова, завідувач сектору з правової роботи та діловодства А.В.Когут.

Начальник управління по інвестиціях та будівництву О.М.Кравченко подав пропозиції щодо внесення змін у Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» (із змінами) №3038-VI від 17.02.2011 року.

Закон України «Про електроенергетику» (із змінами) №575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року також потребує уточнень.

На виконання соціальних ініціатив, завдань Президента України В.Ф.Януковича щодо розвитку будівельної галузі в місті вирішується питання будівництва об’єктів соціального спрямування, зокрема доступного житла, сприяння індивідуальному житловому будівництву, розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста. На органи місцевого самоврядування покладено обов’язок створення й розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту. При будівництві газорозподільчих та електричних мереж згідно з чинним законодавством передбачена плата за приєднання до таких мереж, яку замовнику необхідно сплачувати газорозподільним, газотранспортним підприємствам та електропередавальним організаціям відповідно до встановленої методики. Плата за приєднання до електричних мереж вимагалася електропередавальними організаціями й до внесення змін в чинне законодавство, що призводило до численних непорозумінь між замовником та власником існуючих мереж через завищену вартість робіт із надання послуги з приєднання згідно з проектно-кошторисною документацією, розробленою електропередавальною організацією, та порушення чинного законодавства в сфері державних закупівель, в разі перевищення граничних меж вартості закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти. Для врегулювання даного питання необхідно внести зміни та доповнення до статті 17-2 Закону України «Про електроенергетику» (із змінами)

№575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року.

Під час роботи наради були запропоновані зміни та доповнення до Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» №2467- VI (із змінами) від 8 липня 2010 року (статті 7-2) та Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 року №2289-VI (із змінами та доповненнями).

Начальник відділу житла, розвитку доріг, благоустрою УЖКГ В.І.Гирявець запропонував внести уточнення в Закон України «Про здійснення державних закупівель» (ст.2 п.3) і в Закон України «Про архітектурну діяльність».

Начальник відділу транспорту, водопровідноканалізаційного господарства та теплоенергетики УЖКГ Ж.Г.Неклюдова окреслила проблеми, які склалися в КВП «Комсомольськтеплоенерго», і внесла пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Закону України «Про виконавче провадження» (ст.37 частина 18), Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (ч.8 ст.31), Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» (частина друга стаття 2), Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Жанна Георгіївна запропонувала встановити норматив витрат гарячої та холодної води при експлуатації внутрішньобудинкових систем кожного будинку та механізм відшкодування їх тарифом на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що повинно бути врегульовано «Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затверджених постановою КМУ від 01.06.2011р. № 869.

Д.Г.Биков дав доручення учасникам наради підготувати письмові пропозиції щодо внесення змін до діючого законодавства для подання у Виконавчу дирекцію АМУ, народному депутату К.В.Жеваго, у Полтавську ОДА. Також до 01.08.2013р. Кравченку О.М. подати пропозиції щодо перерозподілу бюджету і виділення коштів на оформлення правоустановчих документів на землю під будівництво об’єктів.