ФСС ІНФОРМУЄ

30.07.2013, 08:46

По місту Комсомольську за перше півріччя 2013 року сталося 12 нещасних випадків на виробництві, з них - один випадок з працівником ВАТ «Рижевський гранітний кар»єр» зі смертельним наслідком. В порівнянні з таким же періодом в 2012 році ,де сталося 14 нещасних випадків на виробництві, два випадки смерті, але, не пов»язаних з виробництвом ,( смерть настала від загального захворювання); - В відсотках - 75% травмованих -це чоловіки; 25 % -жінки.

Згідно проведеного аналізу причин нещасних випадків на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1 за перше півріччя поточного року, видно, що серед виявлених порушень, які призвели до настання нещасних випадків збільшилося порушення трудової та виробничої дисципліни. В відсотках :

-50 % - порушення трудової та виробничої дисципліни;

-25% - конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність транспортних засобів;

- 25 % - особиста необережність самих потерпілих.

Стан виробничого травматизму відповідно до галузей економіки зазначається:

- 75 % -видобуток залізної руди;

- 25% - будівництво житлових і нежитлових будівль.

За даними міської СЄС в місті Комсомольську працюють в шкідливих умовах праці- 8833 працівника, в тому числі - 2844 жінок.

За перше півріччя 2013 року страховим експертом відділення Фонду було обстежено 26 підприємств міста, щодо створення здорових та безпечних умов праці, з яких два підприємства перевірено сумісно з представниками Держгірпромнагляду. В ході проведених перевірок було виявлено -252 порушення законодавчих актів з охорони праці, видано -26 подань Усі виявлені порушення під час перевірок, усуваються роботодавцями своєчасно, та подаються відповіді про їх виконання.

Фахівцями відділення Фонду постійно надаються консультації з деяких питань розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань на виробництві, які допомагають в формуванні документів та отриманню страхових виплат потерпілим.

З 01 травня 2013 року на базі відділення Фонду діє «Консультаційний центр з надання допомоги з питань охорони праці та соціального страхування підприємствам, установам, організаціям міста, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання», прийом ведеться щопонеділка.

Відділення Фонду в своїй роботі постійно співпрацює з інспекторами Держгірпромнагляду Полтавської та Дніпропетровської областей, з міською СЄС, з інспекторами ДПН м. Комсомольська МВ ГУ МНС України в Полтавській області , з представниками міської прокуратури, УПСЗН, які беруть участь в перевірках та надають кваліфіковану методичну допомогу з питань охорони праці, оплати праці, атестації робочих місць, гігієни праці, проведення медичних оглядів працівників та інших соціальних питань.

Начальник відділення В.М. Терещенко