ЗНАЙОМТЕСЯ, УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ

31.07.2013, 10:07

З 20 по 25 серпня у м. Комсомольськ буде проходити ХІІІ Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі», учасниками якого стануть 11 колективів з 9 країн світу.

Тож, знайомтеся з учасниками фестивалю:

 

Фольклорний танцювальний ансамбль «Вахана Ціпта»
(м. Джакарта, Індонезія) 

Колектив був заснований у 1984 році. Як відомо, Індонезія – це країна багатьох культур, і «Вахана Ціпта» є одним з небагатьох колективів, який виконує майже всі танці Індонезії та зберігає її традиції.

  Колектив бере активну участь у місцевих та міжнародних культурних заходах і фестивалях. Так, за час свого існування, фольклорний танцювальний ансамбль «Вахана Ціпта» відвідав такі країни як США, Корея, Японія, Нідерланди, Іспанія, Греція та Польща.

  Керівник колективу – Моерні Хандаяні

 

Ансамбль народного танцю «БОНВАРНОН»
(м. Владикавказ, Республіка Північна Осетія – Аланія) 

Ансамбль народного танцю «Бонварнон» був заснований у 2005 році, і є учасником та переможцем багатьох всеросійських та міжнародних фестивалів і конкурсів (Росія, Туреччина, Білорусія, Україна та ін.). Ансамбль був нагороджений дипломами Російського фонду миру та Слов’янського фонду Росії. На сьогоднішній день, колектив нараховує більш ніж 150 учасників. В репертуарі ансамблю – танці народів Кавказу.

  Керівник колективу – Алан Габараєв

 

Фольклорний ансамбль «Топлян»
(м. Гіралтовце, Словаччина) 

Фольклорний ансамбль «Топлян» був заснований у 1973 році, але свою назву отримав два роки потому, у 1975 році. Колектив працює в м. Гіралтовце, яке розташоване у східній частині Словаччини.

  На початку свого заснування фольклорний ансамбль «Топлян» налічував 30 учасників. На сьогоднішній день, у колективі займається 45 осіб. Вік учасників – 19-20 років. Колектив працює за трьома напрямками: хореографія, спів та гра на музичних інструментах.

  Щороку фольклорний ансамбль «Топлян» має 40-50 виступів. Колектив також бере активну участь у різноманітних фольклорних фестивалях і святах як в Словаччині, так і за кордонам. Так, за час свого існування, колектив побував на фестивалях у Польщі, Франції, Македонії, Італії, Чехії, Нідерландах, Туреччині, Німеччині, Хорватії, Сербії, Ізраїлі та Румунії.

  Керівник колективу – Павол Швач


Ансамбль пісні і танцю «Нова Руда»
(м. Нова Руда, Польща) 

Колектив був заснований у 1971 році та працює на базі Центру культури міста. На сьогоднішній день колектив складається з 80 учасників, які беруть участь у хореографічних, вокальних та музичних виступах.

  Ансамбль бере активну участь у творчому житті міста, багаторазово виступав за кордоном, презентуючи красу та унікальність польського фольклору. Програма виступу складається з пісень, танців та традицій різних регіонів Польщі.

  У травні 2004 рокуансамбль пісні і танцю «Нова Руда» було прийнято до секції CIOFF. З 1991 року колектив є організатором Міжнародного фольклорного фестивалю в м. Нова Руда.

  Керівник колективу – Войчех Чілевські
 

Фольклорний ансамбль «Ліго»
(м. Рига, Латвія)

Фольклорний ансамбль «Ліго»був заснований навесні 1945 року. Цікаво, що свою назву колектив отримав від традиційного латвійського свята Ліго, що святкується в середині літа, і є найбільш веселим та очікуваним святом для кожного жителя Латвії.

  «Ліго» - один з найстаріших та найдосвідченіших колективів Латвії. За роки свого існування, фольклорний ансамбль «Ліго» брав активну участь у різноманітних концертах, національних фестивалях та конкурсах, і навіть у телепрограмах, за що отримав високе визнання та став одним з п’яти найкращих колективів Латвії.

  Також «Ліго» відвідав зі своїми виступами такі країни, як Англія, США, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Малайзія, Болгарія, Франція, Грузія, Греція, Естонія, Італія, Канада, Росія, Литва, Мальта, Мексика, Молдова, Непал, Норвегія, Польща, Фінляндія, Іспанія, Туреччина, Словаччина, Тайвань та Німеччина.

  Керівник колективу – Герда Серданте

 

Молодіжний центр «Агем»
(м. Анкара, Туреччина)

Молодіжний центр «Агем» був заснований вчителями та студентами у 2001 році, і його мета – примножувати та розвивати надбання національної культури і мистецтва. Адже, народний танець – це найбільший і найстаріший скарб національної культури. Колектив бере активну участь у різноманітних заходах та фестивалях як в Туреччині, так і за кордоном.

   Керівник колективу – Кадір Хасан Гьорен

  
 
 

Фольклорний колектив «Даш Лаврадейраш да Меадела»
(м. Віану ду Каштелу, Португалія) 

Фольклорний колектив «Даш Лаврадейраш да Меадела»був заснований у 1934 році і вже багато років зберігає традиції своїх предків, їх пісні, танці, костюми та обряди. За роки свого існування, колектив дарував свої виступи глядачам в Німеччині, Італії, Швейцарії, Нідерландах, Великій Британії, Чехії, Словаччини, Таджикистані, Угорщині, Люксембурзі, Швеції, Польщі, Греції, Туреччині, Алжирі, США, Канаді, Китаї, Бразилії, Іспанії і Франції. «Даш Лаврадейраш да Меадела» також бере активну участь і в телевізійних програмах та має численні нагороди та перемоги у різноманітних конкурсах і фестивалях.

  Керівник колективу – Жузе Трігуейрош

 

Асоціація кастильських танців «Дієго Порцелос»
(м. Бургос, Іспанія) 

Асоціацію кастильських танців «Дієго Порцелос» було засновано у 1962 році, і з того часу, асоціація активно збирає, вивчає і поширює народні танці та традиції провінції Бургос. У 1993 році колектив було нагороджено відзнакою муніципалітету за поширення національної культури.

  «Дієго Порцелос» бере активну участь у різноманітних концертах, національних та міжнародних фестивалях. Так, за роки свого існування, колектив побував у Франції, Ірландії, Норвегії, Австрії, Бельгії, Швейцарії, Італії, Туреччині, Алжирі, Португалії, Румунії, Угорщині, Перу, Мексиці, Південній Кореї, Китаї та на Азорських островах.

  Керівник колективу – Вірджинія Гортігюела Террел

 

Народний оркестр народних інструментів «БАРВИ»

(м. Комсомольськ, Україна)

«Барви» – саме таке ім’я вибрали для свого оркестру самодіяльні аматори сцени, якому виповнилося 31 рiк. «Барви» гідно несуть найвище звання самодіяльного колективу «Народний», яке було присвоєно оркестру в 1995 році. «Барви» гідно представляють наше місто, Палац культури і творчості як в Україні, так і за її межами. В репертуарі колективу українські пісні та мелодії, народні мелодії країн світу та класичні твори. «Барви» – постійний учасник загальноміських культурно-мистецьких заходів i Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі».

  Керівник колективу – Григорій Чабанов

 

Народний ансамбль бандуристів
(м. Комсомольськ, Україна) 

Народний ансамбль бандуристів розпочав свою творчу діяльність у 2007 році. У 2010 році ансамбль захистив звання «Народний». Колектив складається з 15 учасників віком від 15 до 30 років. Народний ансамбль бандуристів є постійним учасником міських, обласних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів народної музики та кобзарського мистецтва.

  Керівник колективу – Галина Гальченко

 

Гість фестивалю – Хор «Славутич» (м. Кременчук, Україна)

 

Начальник відділу кудьтури та туризму
І.І. Зеленська