ДАЙВЕРИ – ЗА ЧИСТЕ ДНІПРО!

1.08.2013, 09:38

 

Наприкінці липня ГО «Клуб підводного полювання і дайвінгу «Данапріс» (голова правління Я.А. Рибалка) провів екологічну акцію з очищення дна Дніпра в районі КП «Готель «Славутич». Її учасниками стали дайвери Комсомольська, Кременчука та Харкова. На захід до любителів екстремального виду спорту завітали міський голова С.А.Супрун, його заступник Ю.М.Муха, начальник відділу фізкультури і спорту В.В.Подрезан, начальник управління архітектури та містобудування Л.В.Кириченко, начальник відділу культури і туризму І.І.Зеленська, депутат Комсомольської міської ради, член депутатської комісії з питань архітектури, будівництва, земельних ресурсів та екології В.М.Марховець та заступник КП «Готель «Славутич», очільник ГО «Культ-тур», співзасновник клубу «Данапріс» В.В.Пучков.

Як повідомив голова правління ГО «Клуб підводного полювання і дайвінгу «Данапріс» Ярослав Рибалка, громадська організація дайверів Комсомольська була заснована і почала діяти з початку липня нинішнього року. Дайвінг – це ще один із видів активного відпочинку для тих, хто пропагує здоровий спосіб життя, хто дбає про власне здоров’я, здоров’я підростаючого покоління. Головне завдання клубу – популяризувати цей вид спорту, сприяти розвитку активного відпочинку серед молоді та поповнювати лави прихильників здорового способу життя, покращувати екологічний стан красеня-Дніпра. У цій важливій акції виявили бажання взяти участь любителі дайвінгу із сусіднього Кременчука та Харкова.

Актуальний захід відкрив міський голова С.А.Супрун. Сергій Андрійович щиро привітав його учасників, подякував усім присутнім за активну життєву позицію, за бажання бути корисними громаді, суспільству, покращувати екологічний стан Дніпра, навколишнього середовища, а найголовніше – пообіцяв всебічно підтримувати та сприяти розвитку дайвінгу у рідному місті. Адже він особисто є неабияким прихильником підводного полювання, яким займається більше 12 років, і дозволяє собі пірнати на глибину до 15 м та милуватися захоплюючим підводним світом. «Бажаю цій громадській організації активної діяльності, успіхів і щоб її ряди поповнювалися любителями екстриму, які не лише отримуватимуть задоволення, а й реально покращуватимуть екологічний стан нашої річки», – сказав очільник міста.

В екологічній акції взяли участь близько десяти дайверів, які підняли з дна Дніпра чимало пластикових пляшок, дерев’яних дощок та іншого сміття.

З приводу цього заходу І.І.Зеленська зазначила, що у нашому місті реалізується Комплексна програма розвитку туристичної галузі, тож створення клубу «Данапріс» сприятиме туристичній привабливості Комсомольська. Адже вже сьогодні до його акцій приєднуються дайвери з інших міст.

За словами В.В.Пучкова, в цьогорічних планах відповідальних за розвиток туризму на місцевому рівні – реалізувати схему розвитку території вздовж Дніпра навколо колишнього профілакторію. До речі, вже існує затверджена на засіданні виконкому схема розвитку даної території, якою передбачено створення туристичного комплексу. «Це дасть змогу комсомольчанам покращити якість їх активного відпочинку, скориставшись дарами Дніпра», – наголосив Володимир В’ячеславович.

На сьогодні офіційно визначена територія центру прокату плавзасобів «Данапріс». Для того, щоб активізувати його роботу, створили громадську організацію «Клуб підводного полювання і дайвінгу «Данапріс». Тобто обрали шлях співпраці влади, бізнесу і громадськості. Об’єднання дайверів дозволить розвивати інфраструктуру. За інформацією В.В.Пучкова, зараз виконуються роботи щодо проектування систем причалів, так званих гідротехнічних споруд, щоб у подальшому була можливість надавати мешканцям і гостям міста послуги з прокату плавзасобів, організації корпоративного відпочинку на воді тощо. Нинішнього літа на прибережній території Барбари для пришкільних таборів функціонував скеледром, мотузковий парк, зона для активного відпочинку комсомольчан та гостей міста (перед будівлею готелю «Славутич»). З часом, після завершення археологічних розкопок, на цій території має з’явитися музей під відкритим небом, а якщо вдасться залучити інвестиції – то й аквапарк. «Головне – мати бажання й рухатися за наміченим планом», – підкреслив В.В.Пучков.

  Таїсія Лиманська
  Фото автора