ТЕРНОПІЛЬСЬКІ МЕДИКИ ПЕРЕЙМАЮТЬ ДОСВІД КОМСОМОЛЬЧАН

2.08.2013, 14:35

Міський голова Комсомольська С.А.Супрун у четвер вітав у міськвиконкомі делегацію у складі директора департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА В.П.Лисака, ректора Української медичної стоматологічної академії В.М.Ждана, гостей з Тернополя: директора департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА Р.Я.Мостового, заслуженого дiяча науки i технiки, члена-коресподента НАМН України, професора, ректора Тернопільського медичного університету Л.Я.Ковальчука, головного лікаря Ілавченської дільничної лікарні О.Г.Куленича.

Міський голова подарував гостям презентаційні матеріали про місто, представив досягнення Комсомольська в галузі охорони здоров’я: «Місто Комсомольськ вдало впроваджує прогресивні ідеї, реалізовує ініціативи. Сучасний вигляд мають реабілітаційне відділення педіатричної служби, пологове відділення Комсомольської міської лікарні, пральня, паталого-анатомічне відділення. За рахунок коштів  міського бюджету виконано освітлення території міської лікарні. Наразі підходять до завершення будівельно-монтажні роботи по реконструкції відділення анестезіології та інтенсивної терапії Комсомольської міської лікарні на 9 ліжок. З метою закріплення кадрів у медичній та освітянській галузях міська влада застосувала більш сучасний удосконалений підхід до вирішення житлових питань для фахівців бюджетної сфери. Виконавчим комітетом Комсомольської міської ради було розроблено та затверджено декілька Положень про придбання на пільгових умовах квартир. Згідно з цими Положеннями працівники бюджетної сфери мають можливість отримати житло, придбавши за  власні кошти ½ частку квартири, та отримати у власність іншу ½ частку квартири, за умови виконання фахівцем вимоги щодо відпрацювання не менше 10 років за фахом у бюджетній сфері міста.»

Перед присутніми виступив директор департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА В.П.Лисак, який зазначив, що в Україні проводиться активна робота  щодо реформування  галузі охорони здоров’я, в першу чергу, первинної медико-санітарної  допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини.  На Полтавщині цей процес відбувся у м. Комсомольську. Директор департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА відмітив позитивні досягнення проекту: «Сімейний лікар надає комплекс первинної медичної допомоги. На відміну від дільничного терапевта сімейний лікар надає медичну допомогу всій сім'ї, знає спадковість, житлово-побутові умови, матеріальне становище, психологічний мікроклімат в сім’ї тощо. Це лікар – універсал: терапевт, педіатр в одній особі. На сімейного лікаря припадає майже 80% меддопомоги, якої потребує хворий. Він ставить діагноз, проводить огляд, амбулаторне лікування під особистим наглядом, здійснює профілактичні заходи, надає медико-соціальну допомогу тощо. У разі необхідності, направляє пацієнта в лікувально-профілактичні заклади за спеціалізованою медичною допомогою, організовуючи консультації вузьких спеціалістів і стаціонарне лікування. При цьому сімейний лікар продовжує весь час вести динамічне спостереження за своїми пацієнтами.»

У ході виїзної наради по обміну досвідом щодо впровадження надання медичної допомоги на засадах сімейної медицини гості відвідали одну із амбулаторій відділення сімейної медицини поліклініки «Медичний центр ПМСД» по вул. Добровольського, 63; ознайомилися з організацією надання родопомочі в пологовому відділенні міської лікарні, із застосуванням нової системи менеджменту в міській галузі охорони здоров'я, впровадженням інформаційних технологій в роботі лікувально-профілактичних закладів та в управлінні охорони здоров’я  Комсомольської міської ради.

Директор департаменту охорони здоров'я В.П.Лисак наостанок зазначив, що м. Комсомольськ досягло позитивних зрушень в питаннях реформування медичної галузі: «Ми високо оцінюємо досягнення Комсомольська, вони впроваджені на благо людей. Структурні перетворення галузі охорони здоров’я відбулися на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича. Сьогодні колеги з Тернополя приїхали на власні очі подивитися як працює система надання медичних послуг у Комсомольську, враховуючи досвід приватно-практикуючих лікарів. Наша спільна мета –вивчати один-одного і формувати такий механізм, який потрібно людям. І саме це є найважливішим. Дякуємо міській владі за те, що на території Комсомольська вдало реалізуються ініціативи Президента, уряду. Усім мешканцям міста бажаю міцного здоров’я та гарного настрою.»

Директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА Р.Я.Мостовий висловив задоволення з приводу плідного спілкування з колегами: «Було надзвичайно цікаво відвідати ваше місто. Можна сказати, що сімейна медицина в Україні народилася саме у Комсомольську, саме тут вона постійно модернізується. Сьогодні нас цікавить сімейний лікар, як приватний лікар, а сімейна медицина – як альтернатива форма надання медичних послуг державними закладами. В полтавчанах ми бачимо однодумців. У ході зустрічі у нас з’явилися спільні плани, були окреслені нові зустрічі. Жителям бажаю не хворіти, а сімейним лікарям так тримати!»

Заслужений дiяч науки i технiки, член-коресподент НАМН України, професор, ректор Тернопільського медичного університету Л.Я.Ковальчук також поділився своїми враженнями від візиту: «Делегація приїхала познайомитися із досвідом роботи медиків Комсомольська. Місто вважається піонером у галузі впровадження сімейної медицини. Ми багато чули про Комсомольськ на нарадах, конференціях, відслідковували результати позитивних напрацювань у пресі. У себе вдома маємо намір розпочати таке реформування сьогодні, а ви почали діяти ще у 2001 році. Досвід комсомольчан дозволить нам уникнути багатьох помилок, прискорити процес. Я впевнений, що б медики не робили в галузі охорони здоров’я, вони повинні виходити з того, як зробити надання медичних послуг краще для людей. І це є основна мета. У нас є багато спільних  проблем та питань, які потребують законодавчого врегулювання. Саме тому треба діяти разом. Ми запросили групу медиків до Тернополя, де буде продовжено дискусію. Вважаю, що співпраця буде корисною для обох сторін».