ЗОРЕПАД В ЗЕНІТІ ЛІТА

5.08.2013, 09:29

Чи часто ви вдивлялися у глибину повечорілого неба над Комсомольськом? Над оспалими хвилями Дніпра замріяно горять Стожари, а десь подалі, розлігшись над небокраєм, мерехтить Волосожар. Не дивно, що комсомольчани, зачаровані своїм містом, так полюбляють прогулянки затишною набережною. Однак, чи бачили ви зірки, які заплітаються у дивовижні сузір’я над небосхилом понад зеленими лісами Запсілля? Напевне, юні мешканці нашого міста в один голос дадуть відповідь: «Звичайно ж так!» Щоліта десятки хлопців та дівчат милуються нічним небом під час дискотек у літньому оздоровчому центрі «Горизонт». Розпитайте, скільки тепла ятриться в їхніх серцях після нічних походів на узбережжя Псла, у якому разом із піснею пливе зоряне світло. Дізнайтеся, які мрії розправляють крила у дитячих душах на прощальних вогнищах і летять у зоряне безмежжя.

На зламі літа небосхил осяває вогненний зоряний дощ Персеїд. Ті ж, хто працював або відпочивав у «Горизонті», ось уже п’ять років поспіль милуються справжнім зорепадом талантів. Допоки телевізійний ефір підкорювали співочі шоу на кшталт «Голосу країни» та «Євробачення», у «Горизонті» не пасли задніх. На підмостки літнього табору виходили свої співаки та змагалися у яскравому шоу талантів «Дві зірки». Умови конкурсу не різнилися від тих, до яких діти звикли, уболіваючи за своїх улюбленців на телеекранах. Кожен загін виставляв свій зірковий дует – вожатого та співочого вихованця, яким було призначено пройти через терени вокального двобою до перемоги.

Горизонтівські «Дві зірки» протягом п’яти років стали справжнім мистецьким святом. На відбіркові тури та гала-концерт програми приходили не лише мешканці «Міста дитячих посмішок», але й жителі Запсілля, причаровані дитячими талантами. Звісно, що для окремих виконавців  новиною було не лише відкриття можливостей власного голосу, але й занурення у таємниці сценічного життя як такого. Аби допомогти новоспеченим співакам піднятися на вершини горизонтівського шоу-бізнесу, їм влаштовували справжню фабрику зірок. За час свого життя конкурс об’єднав у творчому пориві багатьох неординарних працівників педагогічного Олімпу. Починаючи з 2009 року таємницями вокальної справи з дітьми ділилися керівники міських колективів Олена Терешок та Наталія Руденко. Мистецтву створення сценічних образів натхненно навчала Аліна Чабанова, умінню сценічної хореографії – кременчуцькі та полтавські майстри Олександр та Юлія Нестеренки та Валентина Богута. Негаснучі кольори конкурсу додавали різноманітні костюми, майстерно пошиті Тетяною Бутовцовою, декорації, підібрані Юрієм Козьміним з Жанною Кононенко та відеосупровід, вправно змонтований Іваном Найдою. Як і в кожного фестивалю, у «Двох зірок» були й свої спонсори. За п’ять років переможців конкурсу щедро нагороджували директори оздоровчого центру Раїса Ларініна та Наталія Мартинович, благодійники центру, представники міської влади та ВАТ «ПГЗК» Надія Угнічева та Сергій Афонін.

Зазвичай вихованці оздоровчого центру мають змогу уболівати за своїх зірок протягом декількох етапів конкурсу. Один із концертних днів традиційно присвячений дитячій пісні, інший – українській. На сцені майорять образи з відомих із дитинства мультфільмів, казок та кінострічок. Виконавці, вибухнувши талантом на сцені, поспішають до студії, де на них очікує розмова з ведучими, яка транслюється на екран у глядацькій залі. Серця ж глядачів нестримно калатають, коли після феєрії на сцені прискіпливе журі оголошує результати відбіркового туру. Наступні декілька днів табір живе в очікуванні фіналу. Телефони червоніють від смс-повідомлень, надісланих уболівальниками на підтримку загонів, які за рішенням журі вибули з зіркових перегонів. А концертна зала з ранку до пізнього вечора чує дзвінкі голоси учасників, настанови менторів та доладну критику організаторів шоу…

Цьогорічний конкурс не став винятком. На небосхилі «Горизонту» запалали нові зірочки. Вправними господарями сцени зарекомендували себе Тарік Равашдех та Ліля Галаган. Гостинно зустрічала новоспечених зірок у студії талановита комсомольчанка Інна Прядко. «Дві зірки» подарували неймовірну насолоду глядачам. Виступи виконавців гала-концерту перемежовувалися поетичними подарунками від учасників шоу. З великого монітору в залі зіркові дуети читали вірші Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Максима Рильського, Юрія Рибчинського та Ліни Костенко. Неначе весняний струмочок, лився голос Анжели Кулясової, чия посмішка не залишала байдужим нікого з глядачів. Дуети Ксюші Гавриш – Юлії Шевченко та Лариси Салухи – Яни Облап змусили заворожено спостерігати за тим, що розгорталося на підмостках шоу. Як майстри сцени розкрилися Поліна Тесленко в дуеті з оксамитовим баритоном Олександром Морозом. Неординарністю потрактування сценічних образів вирізнився дует Георгія Горінчоя та Влада Медведєва. Проте безперечним улюбленцем журі та публіки стала зіркова пара Маринки Криклі та виховательки четвертого загону Катерини Крапиви. Феєрія українського ярмарку у їхньому номері на пісню «Ой, я молода на базар ходила» зірвала шквал овацій у святковій залі, привівши дует до гран-прі конкурсу. На останок пісенні подарунки дітям оздоровчого центру зробили їхні талановиті вихованці вокальної студії «Майстер»…

…Відлунали акорди фінальної пісні конкурсу «Дві зірки» у стінах зали оздоровчого центру «Горизонт». Обдаровані та щасливі, діти розійшлися по корпусах. Гала-концерт української пісні добіг кінця. А в серці залишилася мрія: нехай ці діти так само, як на концерті, підвівшись з місця й в унісон цитуватимуть «Любіть Україну..» не лише на яскравих святах, але й у повсякденні. Нехай так само упевнено декламує їхнє серце слова «Вибрати не можна тільки Батьківщину…», коли вони, тримаючи в руках закордонні паспорти, прямуватимуть до вишів Європи. Аби ж лише ми, дорослі, подавали приклад молоді не лише під час однотипних державних урочистостей та помпезних місцевих ювілеїв. Може, тоді на небосхилі України палатимуть справжні національно свідомі зірочки, у серцях яких талант буде помножений на прив’язаність до своїх витоків. 

Культорганізатор КП ДСОЦ «Горизонт»
Олександр Лук’яненко