МІСЬКА ВЛАДА ПРОПОНУЄ ГОВОРИТИ МОВОЮ ЦИФР

7.08.2013, 13:52

6 серпня у малій залі виконкому на засіданні дискусійного депутатського клубу відбулось обговорення рішення «Про затвердження Порядку встановлення розмірів та справляння плати за користування земельними ділянками у місті Комсомольську», що було затверджено депутатами 21.08.2013 на 33 сесії Комсомольської міської ради шостого скликання.

 

Засідання відбулось за участю міського голови С.А.Супруна, секретаря Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, першого заступника міського голови Д.Г.Бикова, заступника міського голови Ю.М.Мухи, начальника управління архітектури та містобудування Л.В.Кириченко, начальника відділу економічного аналізу та контролю В.М.Пятіної, депутатів Комсомольської міської ради, виконавчого директора Фонду підтримки підприємців В.О.Горського, підприємців ринку по вул. Леніна, 91 представників громадської організації «Рада підприємців м.Комсомольська», ЗМІ.

 

Заступник міського голови Ю.М.Муха прокоментував позицію, якою керувалась міська влада готуючи та приймаючи вищезазначене рішення: «Порядок було прийнято з урахуванням необхідності диференціації орендної плати за землю для підприємницьких структур, які займаються комерцією. Це стосується банків, супермаркетів, ринків, магазинів, кафе, барів, тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. З метою наповнення міського бюджету депутати прийняли рішення підвищити ставки орендної плати за землю для ринків у 2 рази. Слід зазначити, що розмір плати за 1 кв. м на рік для підприємців міста не піднімався протягом 6 років. Ставка орендної плати за землю для ринків була встановлена на рівні ставок для супермаркетів (магазинів загальною площею більше ніж 500кв.м), тому що  ринки також мають доволі значний обсяг товарообігу та значну кількість покупців.»

 

Крім того, з метою стимулювання забудовників не відкладати будівництво на довгий термін запропоновано низку конструктивних пропозицій, у тому числі: встановлення плати за користування земельною ділянкою у розмірі 12% у тому разі, коли протягом нормативного терміну будівництва з дати проведення державної реєстрації речового права на земельну ділянку орендар не прийняв об’єкт в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

 

Рішення також було покликане збільшувати орендну плату за землю тим орендарям, якими не дотримано Правил благоустрою міста Комсомольська.

 

Фондом підтримки підприємництва та громадською організацією «Рада підприємців м. Комсомольська» було переглянуто та опрацьовано Порядок встановлення розмірів та справляння плати за користування земельними ділянками у місті Комсомольську, винесено ряд пропозицій на засідання дискусійного депутатського клубу.

 

У ході обговорення зібрання дійшло згоди внести ряд змін до діючого рішення стосовно забудовників, які порушують терміни будівництва,  письмово проінформувати їх про прийняття Порядку, виключити пункт 2.6. рішення щодо збільшення ставки у разі недотримання Правил благоустрою в м. Комсомольську.

 

Результат дискусії – на серпневу сесію на розгляд депутатського корпусу буде винесено проект рішення «Про внесення змін до рішення тридцять третьої сесії міської ради шостого скликання від 21.05.2013 «Про затвердження Порядку встановлення розмірів та справляння плати за користування земельними ділянками у місті Комсомольську» з пропозицією внести зміни за погодженими пунктами.

 

Виконавчий директор Фонду підтримки підприємців В.О.Горський зазначив, що вимоги підприємців міська влада виконала на 90%. Непогодженим залишилось лише вимога зменшити ставку орендної плати за землю для ринків до рівня 3%.

 

Міський голова С.А.Супрун запропонував адміністрації ринку з метою проведення конструктивного діалогу на підставі розрахунків та цифр  надати письмову інформацію щодо вартості містового та кількості підприємців, працюючих на ринку. Але адміністрація ринку відмовилась надавати будь-яку інформацію.

 

Очільник міста підбив підсумки обговорення, що рішення «Про затвердження Порядку встановлення розмірів та справляння плати за користування земельними ділянками у місті Комсомольську» вступить у дію з 01.01.2014 року, тому ще є час на детальне обговорення. Треба знайти розумний компроміс, що можливо здійснити лише завдяки спільним зусиллям, спираючись на економічно обґрунтовані розрахунки.