ДО 1025-РІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ МІСТА ЛУБНИ

13.08.2013, 10:18

Два нові туристичні маршрути до 1025-річчя заснування міста Лубни з’являться в Лубенському районі. Про це повідомив заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко під час наради щодо організації та проведення урочистих заходів з нагоди 1025-річчя заснування м. Лубен.

 

«Перший маршрут охопить Гінцівську стоянку – археологічну мекку України, що знаходиться між селами Духове і Гінці, садибу-музей Василя Симоненка у с. Біївці, Криницю Михайла Коцюбинського у с. Єнківці. Показ цих пам’яток супроводжуватимуть оповіданнями різних легенд та історичними фактами. Другий маршрут проляже через криницю Тараса Шевченка у с.Ісківці, Пам’ятний знак на місці останньої битви війська Северина Наливайка, краєзнавчий музей ім. І.І.Саєнка, дослідну станцію лікарських рослин у с.Березоточа, Мгарський Спасо-Преображенський монастир, Алею Пам’яті чорнобильців, Меморіал «Голодомор-33», – розповів Валерій Пархоменко.

 

За його словами, крім названих, з нагоди свята для гостей та жителів міста, працюватимуть одноденні туристичні маршрути. Вони включатимуть оглядові екскурсії містом з відвідуванням Лубенського краєзнавчого музею і Галереї образотворчого мистецтва та екскурсія “Лубни літературні”.

 

«Остання знайомить відвідувачів з літературної спадщиною Лубен: ЗОШ №10, у якій працював поет Петро Артеменко, розстріляний фашистами, Меморіальна дошка 337 стрілецькій дивізії, будинок, в якому проживала Катерина Миколаївна Скаржинська – засновник музейної справи та ін. Саме такі заходи спрямовані на патріотичне та інтелектуальне виховання підростаючого покоління. Ініціатива глави держави “Діти – майбутнє України” покликана та зобов’язує нас робити все можливе, аби юне покоління зростало всебічно розвиненим», – зазначив Пархоменко.

 

Також посадовець звернув увагу на значний обсяг робіт, які вже провели в Полтавській ОДА для належної підготовки інфраструктури міста Лубен до ювілейних заходів. Він наголосив, що керівники структурних підрозділів облдержадміністрації мають зробити все належне для виконання розпорядження голови облдержадміністрації «Про відзначення в області 1025-річчя заснування міста Лубен».

 

За матеріалами сайту http://np.pl.ua