Як забезпечується охорона громадського порядку у Комсомольську?

16.08.2013, 15:59

За перше півріччя поточного року члени ГО «Громадське формування з охорони громадського порядку «Місь-ка міліція» за порушення громадянами адміністративного законодавства склали 112 адміністративних протоколів, що на 36 більше, ніж за аналогічний період минулого року. Із них 109 – стосуються порушень правил благоустрою території міста, 3 – само-правного зайняття житлового при-міщення. Всі адміністративні матеріали направлені до відповідних служб та установ.

За інформацією голови правління

ГО «ГФ з ОГП «Міська міліція» С.О. ХРЯПИ, протягом січня-червня нинішнього року співробітники громадського формування доправили до міськвідділу 107 правопорушників, із яких 6 є неповнолітніми. На них були складені відповідні адмінпротоколи, зокрема, за дрібне бешкетування (за ст.173 КУпАП) - на 24 особи; за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях та перебування у нетверезому стані за ст. 178 КУпАП - на 61 особу; з метою встановлення особистості - 15 та на одну особу без певного місця проживання.

Члени громадської організації щодня здійснюють патрулювання вулиць міста разом зі співробітниками Комсомольського МВ УМВС України в Полтавській області. Чотири рази на місяць до охорони громадського порядку залучаються вій-ськовослужбовці строкової служби внут-рішніх військ із м. Кременчука.

Як зазначив Сергій Олександрович, основна увага під час патрулювання при-діляється профілактиці грабунків, роз-бійних нападів та розпиванню спиртних напоїв у громадських місцях. До того ж, співробітники «Міської міліції» систематично проводять спільні рейди зі службами виконавчого комітету Комсомольської міської ради. За 6 місяців 2013 року  проведено 86 таких рейдів, у тому числі – 36 з працівниками ЖЕПів, 30 – зі службами МВ УМВС, 11 – з працівниками відділу захисту прав споживачів, 4 – з працівниками відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Комсомольської місь-кої ради та 5 – з працівниками служби у справах дітей міськвиконкому. До того ж, ГФ в межах своїх повноважень проводить спільні рейди з кожною службою у разі звернень громадян або контролюючих органів. Також проводиться профілактична робота щодо недопущення торгівлі м’ясо-молочною продукцією, рибою, грибами, консервами, виготовленими в домашніх умовах, і таке інше.

Щодня два члени громадського формування працюють зі співробітниками  ДАІ з метою зниження кількості порушень правил дорожнього руху. За півроку Комсомольським МВ УМВС зареєстровано 740 злочинів, із них тяжких та особливо тяжких – 160, грабунків – 26, розбійних нападів – 3, хуліганських проявів –15.

Слід відзначити плідну співпрацю громадського формування з керівниками загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів щодо недопущення хуліганських проявів на їхній території. Також велика увага приділяється дотриманню громадського порядку в гуртожитках та на території Професійного гірничого та Професійного будівельного ліцеїв, Комсомольського політехнічного технікуму. Надзвичайно важливо, що працівники «Міської міліції» результативно забезпечують охорону громадського порядку під час проведення в місті та на території Дмитрівської сільської ради культурно-масових, спортивних та політичних заходів.

У ході патрулювань у вечірній та нічний часи члени ГФ доставили  одну дитину, яка знаходилася на вулиці без догляду батьків чи осіб, що їх замінюють, до Комсомольського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. На території Дмитрівської сільської ради постійно працюють двоє співробітників громадського формування, які всіляко допомагають дільничному інспектору.

На сьогодні штатна чисельність ГО «Громадське формування з охорони громадського порядку «Міська міліція» складає 28 співробітників, із них – 6 членів формування здійснюють охорону громадського порядку в ЗОШ під час навчального процесу, 16 – на території міста.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.