ЗВЕРНЕННЯ СЕКРЕТАРЯ КОМСОМОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

21.08.2013, 08:07

ШАНОВНІ КОМСОМОЛЬЧАНИ, КЕРІВНИКИ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ПІДПРИЄМСТВ!

 

23 серпня ми з вами святкуємо величне всенародне свято День Державного Прапора України. Тож звертаємося до Вас із проханням святково оформити приміщення своїх організацій та підприємств, прибудинкові території з використанням державної символіки, прикрасити балкони та лоджії житлових будинків державними прапорами.

 

28 січня 1992 року синьо-жовтий стяг було визнано Державним Прапором України, що закріплено в 20 статті Конституції України. Прапор – це честь держави. Синє небо над золотою нивою – ось який зміст вкладає нині в національні кольори кожен українець. Упродовж історичних звершень він став символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі державного прапора. Він є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

 

Виявлення пошани державному прапору є загальноприйнятою і однією із найстародавніших норм міжнародної прак­тики. Прапор вважається концентрованим відображенням, символом на­ціонального суверенітету, повага до нього завжди демонструє прояв дру­жнього, ввічливого ставлення до держави. З іншого боку, зневага до пра­пора держави вважається гіршою за образу офіційної особи – представни­ка даної країни, оскільки в такому випадку мова йде про вияв зневаги не до окремої особи, а до держави в цілому. З усіх невербальних засобів представлення держави на міжнародній арені національний прапор є най­більш політизованим, і тому етикет державного прапора посідає одне з найважливіших місць в системі норм міжнародної ввічливості держав.

 

Серед усіх державних символів саме прапор найчастіше використову­ється в офіційному житті. Державні прапори підніма­ють з нагоди національних свят, публічних заходів, у деяких країнах – з нагоди родинних знаменних дат.

 

Державний прапор – еквівалентний об­раз держави, який додає державним святам особливу велич.

 

Одним з основних правил використання державного прапора є те, що національний прапор необхідно сприймати як концентрований символ держави, а відтак ніхто немає права щось довільно в ньому змінювати або розміщувати прапор в інший спосіб, ніж це передбачено законодав­ством і практикою конкретної країни. Найбільш неввічливим і навіть об­разливим є розміщення прапора в перевернутому вигляді. Таким чином його розміщують, лише коли хочуть подати сигнал біди.

 

Державний прапор встановлюється перед головним входом до буди­нку справа (якщо дивитись від фасаду будинку), інший прапор, напри­клад міста, – зліва. На будинку, де розміщено два прапори, державний прапор повинен знаходитися на правій щоглі За наявності більшої кількості прапорів державний прапор розміщують або посереди­ні, або на якому-небудь підвищенні.

 

У повазі до національних символів, до числа яких належить і Державний Прапор, проявляються громадянська самосвідомість, вміння і готовність об'єднати сили і подолати будь-які перешкоди, вирішити завдання будь-якої складності. Саме в цьому полягає справжній патріотизм, любов до своєї великої Батьківщини, гордість за свою історію.

 

Сьогодні Україна впевнено заявляє про себе на світовій арені, демонструє готовність до перетворень, до міжнародної інтеграції, до покращення рівня життя свого народу. А Державний Прапор – як символ свободи, єднання та слави нашої країни – уособлює у собі усі прагнення та надії українського народу на краще майбутнє.

 

То ж нехай синьо-жовтий стяг і надалі вселяє в серце кожного українця гордість та спонукає на нові подвиги заради своєї Батьківщини.

 

Секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік.