У КОМСОМОЛЬСЬКУ СТАРТУВАВ XIII МІЖНАРОДНИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «КАЛИНОВЕ ЛІТО НА ДНІПРІ»

22.08.2013, 16:43

21 серпня 2013 року в місті на Театральній площі Палацу культури і творчості відбулася урочиста церемонія відкриття XIII Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі».

 

У Комсомольськ з’їхалися творчі колективи з різноманітних куточків світу щоб поділитися своїми культурними традиціями, демонструвати автентичність свого народу. 11 ансамблів з 9 країн світу (Індонезія, Республіка Північна Осетія – Аланія, Словаччина, Польща, Латвія, Туреччина, Португалія, Іспанія, Україна) протягом 4 фестивальних днів даруватимуть глядачам національні мелодії, пісні, хореографію, видовищні костюми, а найголовніше - свіжі враження, яскраві емоції, чудовий настрій.  

 

На свято до Комсомольська приїхали почесні гості: Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Нінік Кун Нар'яті, заступник голови - керівник апарату обласної державної адміністрації В.О.Пархоменко.

 

В.О.Пархоменко підкреслив, що розвиток культури та молодіжної політики відноситься до пріоритетів розвитку соціальної політики Президента України В.Ф.Януковича. Адже діти – майбутнє України! Мовою культури, народного танцю, пісні творчі колективи несуть у світ добро, мир. Заступник голови - керівник апарату Полтавської облдержадміністрації побажав усім гарного настрою, мирного неба над головою, тепла й затишку в оселях, бо від цього залежить не тільки благополуччя комсомольчан, а й благополуччя всієї держави. «Нехай кожен із гостей залишить на комсомольській землі частинку своєї душі. Держава Україна хай славиться своїм народом та культурою. Вітаю вас зі святом!»

 

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Нінік Кун Нар'яті висловила задоволення від писутності на урочистому заході міжнародного рівня, від того, що навколо стільки щасливих, усміхнених облич, високо оцінила роботу міської влади та влади Полтавського регіону в рамках розвитку та поширення традицій України та інших народів світу. Тільки через культуру можна досягти миру у всьому світі.

 

Привітати учасників фестивалю, комсомольчан та гостей міста прийшли перший заступник міського голови Д.Г.Биков, секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, заступник міського голови Н.Д.Угнічева, заступник міського голови Ю.М.Муха, директор фестивалю, начальник відділу культури і туризму І.І.Зеленська.

 

Фестиваль відкрив перший заступник міського голови Д.Г.Биков. Дмитро Геннадійович привітав комсомольчан та учасників XIII Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» із святом, побажав усім творчої енергії, нових ідей, гарного настрою і неповторних вражень від фестивальних заходів. Він зазначив: «Фестиваль «Калинове літо на Дніпрі» відкриє перед учасниками і глядачами широку панораму фольклорного мистецтва різних народів світу, їх неповторних традицій. Нехай це яскраве дійство об'єднує таланти міжнародного масштабу, стверджує ідею єдності України і світу, єдності культур!»

 

Свято розпочалося з церемонії покладання квітів до Вічного вогню, бо вшановувати пам'ять загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни стало святою традицією фестивалю. Міська влада, дирекція, почесні гості та учасники фестивалю поклали живі квіти та вінки до меморіалу.

 

Далі святкова колона дружнім марш-парадом пройшла вулицями міста, демонструючи єдність і співдружність народів, самобутність, неповторність фольклору своїх країн, заряджаючи городян позитивом та гарним настроєм.

 

На завершення глядачам була подарована велика концертна програма за участю всіх творчих колективів-учасників.

 

Фестиваль організовано за підтримки виконавчого комітету Комсомольської міської ради міським відділом культури та туризму, КП «Комсомольський Палац культури і творчості», ГО «Культ-тур».

 

Генеральним партнером XIII Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» є Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновники якого народний депутат України Костянтин Жеваго та голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус. Фінансову підтримку надавали Міністерство культури України й управління культури Полтавської облдержадміністрації, спонсорську підтримку - ТОВ «Єристівський ГЗК», НВП «Фероліт» та інші.

Фото Таїсії Лиманської