ПІД ГОЛОВУВАННЯМ С.А.СУПРУНА ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АМУ

29.08.2013, 16:52

28 серпня   2013 року  в селі Вирішальне Лохвицького району  пройшло засідання Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України.

 

Засідання проводив голова Правління Полтавського регіонального відділення,  Комсомольський  міський голова С.А.Супрун.

 

У ході засідання було розглянуто низку актуальних та болючих питань, що виникають у роботі органів місцевого самоврядування.

 

Голова Правління Полтавського регіонального відділення,  Комсомольський  міський голова С.А.Супрун звернув увагу присутніх на те, що відповідно до ініціативи Президента України В.Ф.Януковича в Україні розпочата практична реалізація нової регіональної політики. Програма  передбачає системне освоєння регіонами та громадами власних ресурсів на стратегічних засадах, поширення міжрегіональної співпраці.
Президент зазначив, що уже цього року має в повну силу запрацювати новий механізм залучення під державні гарантії коштів у фінансування програм регіонального розвитку - Державний фонд регіонального розвитку.     Регіональні програми та стратегії мають реалізовуватися синхронно із завданнями Національного плану дій. Глава держави наголосив, що вимагає від Уряду під час підготовки змін до Державного бюджету на 2013 рік у повній мірі передбачити кошти регіонам для виконання ними делегованих повноважень та регіональних доручень Президента.

 

Виконавчий директор Полтавського регіонального відділення АМУ Г.І.Безносик  підтвердила: «У 2013 році виділено 1 млрд. грн. на реалізацію місцевих проектів та програм. Розпорядником коштів є обласна державна адміністрація.» Постановою Кабінету Міністрів України  від 04.07.2012 року № 656 «Питання державного фонду регіонального розвитку» затверджено Порядок використання коштів державного фонду регіонального розвитку. Згідно з пунктами 8,9 цього Порядку для оцінки, забезпечення проведення узагальнених переліків інвестиційних програм  (проектів) обласні державні адміністрації утворюють регіональні комісії, до складу яких включаються в тому числі  і представники органів місцевого самоврядування.

 

Галина Іванівна порушила питання  про необхідність  проведення навчання для працівників органів місцевого самоврядування з питань підготовки та подання на розгляд конкурсної комісії місцевих проектів та программ.

 

Представники громад – члени Полтавського регіонального відділення          Асоціації міст України заслухали виступи міських, селищних та сільських голів, затвердили ряд проблемних питань, які слід винести для обговорення на засіданнях Регіональної дорадчої ради в Полтавській області:

  1. Про  проблеми з обслуговуванням територіальними органами Державної казначейської служби України фінансово-господарської діяльності міських, селищних  та сільських рад.
  2. Про проблемні питання щодо актів (декларацій) вводу об’єктів в експлуатацію, реєстрації договорів оренди землі (майна) реєстраційною службою.
  3. Про необхідність проведення навчання для працівників органів місцевого самоврядування з питань підготовки та подання на розгляд конкурсної комісії місцевих проектів та програм.
  4. Про необхідність обов’язкового включення представників органів місцевого самоврядування до складу конкурсних комісій з відбору проектів та програм при ОДА, що надійшли на конкурс.
  5. Про бюджетне забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування, формування бюджетів міст і районів області на місцях, прозоре планування та здійснення міжбюджетних трансфертів і дотацій вирівнювання.Проблеми формування доходної частини місцевих бюджетів.
  6. Про програми розвитку малих міст Полтавщини.
  7. Про проблеми місцевого самоврядування на рівні малого міста, шляхи їх вирішення.
  8. Про рівень тарифів по оплаті послуг за вивезення твердих побутових відходів.

 

Затвердивши перелік питань, учасники засідання доручили голові Правління Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України С.А.Супруну винести їх на розгляд регіональної дорадчої ради Полтавської облдержадміністрації у 2013 – 2014 роках.

 

Наприкінці засідання було проведено фахову майстерню на тему: "З любов'ю і добром в майбуття".