ВЕСЕЛИЙ ДЗВОНИК КЛИЧЕ…

30.08.2013, 11:08

Першого вересня  у черговий раз вулиці міста розквітнуть від дитячого щебету, посмішок і розмаїття осінніх квітів, а на шкільних подвір’ях пролунає веселий дзвоник, який покличе за парти першокласників, учнівську та студентську молодь здобувати знання. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності!

Цьогорічного першовересня за парти шкіл Комсомольська та Дмитрівської ЗОШ, орієнтовно, сяде 4824 учні, які навчатимуться в 183 класах. Нинішнього 2012-2013 навчального року у загальноосвітніх школах навчатиметься 579 першокласників та 317 десятикласників. Навчання відбуватиметься в одну зміну. Для учнів10-11-х класів буде організоване профільне навчання. Всі ЗОШ забезпечені педагогічними кадрами, необхідною шкільною документацією в достатній кількості, а саме: журналами, особовими справами, технічними паспортами приміщень, бланками бухгалтерського обліку та звітності і таке інше. За підсумками інвентаризації поточного року, загальна забезпеченість шкіл підручниками , рекомендованими Міністерством освіти і науки України для користування у цьому навчальному році становить 99,3%, у тому числі для 1-4 класів-99,2%, 5-9 кл. – 99,6%, 10-11кл. – 99%. У міських школах відремонтовані класні кімнати, кабінети, їдальні, мед кабінети, вбиральні.

У ЗОШ№1 здійснено капітальний ремонт спортивного залу, кабінету інформаційних технологій. У ЗОШ№2 завершено капітальний ремонт ганку школи, мед кабінету та кабінету обслуговуючої праці. У гімназії ім. В.О.Ніжніченка відремонтували кабінет інформатики, виконали капітальний ремонт актової зали та збудували пандус. У ЗОШ №4 створили інформаційно-довідковий центр (лінгвістичний кабінет), завершили обладнання кабінету фізики. У НВК ім. Л.І.Бугаєвської відремонтували актову залу, кабінет інформатики, створили кабінет наук про землю. У ЗОШ №6 відремонтували актову залу, покрівлю актової зали та  вбиральні для учнів початкової школи. У Дмитрівській ЗОШ завершено капітальний ремонт кабінетів інформатики, історії і географії. У НВЦ виконали поточні ремонти класних кімнат. У загальноосвітніх школах №2,6, гімназії ім. В.О.Ніжніченка, НВК ім. Л.І.Бугаєвської створені умови для навчання та відпочинку учнів 1-х класів. На виконання усіх робіт витрачено 5млн. 010тис.грн., із них із міського бюджету – 1 млн. 690 тис. 010 грн., коштів Благодійного фонду «Полтавський ГЗК» - 2 млн.410 тис. грн., батьківських – 683 тис.934грн., із обласного бюджету – 225 тис. 355грн. Всі харчоблоки міських шкіл забезпечені необхідним технологічним обладнанням та інвентарем. Незважаючи на те, що всі загальноосвітні заклади готові до початку нового 2013-2014 навчального року, існує ряд проблем, які потребують вирішення, а саме: жодна школа незабезпечена автоматичною пожежною сигналізацією; необхідно завершити ремонт харчоблоків  ЗОШ № 4,6, гімназії ім. В.О.Ніжніченка та ремонт підлоги в спортивному залі останньої.

Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, радісним для кожної дитини, несе гарний настрій  у кожну родину, у кожну школу. Хай здібності, наполегливість дітей стануть запорукою досягнення визначних успіхів у дорослому житті.

Таїсія Лиманська.