Інформація!

30.08.2013, 16:31

Додаток
до розпорядження
голови Полтавської обласної ради
№ 123 від 21 серпня 2013 року

ПОЛОЖЕННЯ
про премію Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк

 

Велика Вітчизняна війна залишила глибокий слід в історичній долі українського народу, стала найсуворішим і найжорсткішим випробуванням. З перших днів воєнних дій на території Полтавської області почався процес організації боротьби в тилу ворожих військ. Лише за офіційними даними на Полтавщині діяло 39 партизанських загонів, понад 70 підпільних антифашистських організацій і груп. Боротьба полтавців на тимчасово окупованій ворогом території була високо оцінена. Близько тисячі партизан і підпільників області нагороджені орденами і медалями. У їх числі – Олена Костянтинівна (Ляля)Убийвовк.

Ляля Убийвовк народилася 22 листопада 1918 року в Полтаві. Після окупації міста фашистськими військами, вона створила підпільну комсомольсько-молодіжну групу «Нескорена полтавчанка». 6 травня 1942 року усі найактивніші учасники групи були заарештовані. Після жорстоких тортур 26 травня 1942 року Ляля Убийвовк була розстріляна разом із п'ятьма іншими підпільниками за міським цвинтарем у Полтаві.

Після Великої Перемоги за мужність і героїзм Ляля Убийвовк була посмертно удостоєна звання Героя Радянського Союзу та навічно зарахована до складу Полтавського обласного комітету комсомолу.

У 2013 році Полтавська область відзначає 70-річчя визволення регіону від фашистської окупації. Першим, 15 серпня 1943 року, було звільнено хутір Михайлове Котелевського району, останній населений пункт – село Чечелеве Кременчуцького району - 25 листопада.

З ініціативою про встановлення Полтавської обласної премії імені Лялі Убийвовк (далі - Премії) виступила фракція Комуністичної партії України в Полтавській обласній раді.

Премія заснована рішенням сімнадцятої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 17 липня 2013 р. з нагоди 95-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, керівника комсомольської молодіжної групи «Нескорена полтавчанка» Лялі Убийвовк, 70-річчя визволення Полтавської області від фашистських загарбників.

Основна мета Премії - відзначення жителів області, учнівської та студентської молоді, учителів загальноосвітніх шкіл області за вагомий особистий внесок у збереження патріотичних традицій і утвердження спадкоємності, патріотичне виховання підростаючого покоління.

Премія присуджується у номінаціях:

«У житті завжди є місце подвигу» - за патріотичне виховання молодого покоління, створення кімнат та музеїв бойової слави.

«Ім’я твоє невідоме, подвиг твій безсмертний» - за пошукову роботу по увічненню пам’яті земляків - героїв-підпільників, які внесли вагомий вклад у визвольну боротьбу під час фашистської окупації, за проведення фундаментальних досліджень історії свого краю, пов’язаної із діяльністю підпільних організацій та визвольною боротьбою, яка здійснювалася на окупованій фашистами території, практичне втілення ідей військово-патріотичного виховання.

«Пам’ять, відтворена музами» - за створення музичних, літературних творів, творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з висвітленням відповідної тематики.

 

Лауреатів Премії визначає оргкомітет, склад якого затверджує голова обласної ради своїм розпорядженням. Засідання оргкомітету проводиться не пізніше 10 жовтня. Члени оргкомітету розглядають подані матеріали та проводять відкрите голосування. Обов’язковим є надання фото- та текстових матеріалів, підтверджуючих проведену роботу.

Рішенням оргкомітету встановлюється кількість премій у межах затвердженого фінансування, яке з 2014 року здійснюється з обласного бюджету за рахунок асигнувань по галузі «Освіта». Розмір однієї Премії складає 2000 (дві тисячі) гривень та може бути переглянутий обласною радою в залежності від рівня інфляції.

На підставі рішення оргкомітету голова обласної ради видає розпорядження про присудження Премії. Рішення оргкомітету про присудження Премії оприлюднюється у засобах масової інформації.

Премія не може бути присуджена посмертно.

Лауреати Премії не можуть бути повторно висунуті на її здобуття.

Вручення Премії проводиться до кожної річниці з дня народження Лялі Убийвовк.

Пропозиції про присудження Премії вносять відділи (управління) освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, органи місцевого самоврядування, громадські та ветеранські організації до 1 жовтня кожного року.

У листі-клопотанні вказується прізвище, ім'я, по батькові кандидата на нагородження, місце навчання, роботи, посада, адреса проживання, контактні телефони, зазначається конкретний внесок у справу патріотичного виховання та увічнення пам’яті земляків. До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи, та печаткою, додається ксерокопія свідоцтва про народження, паспорту та ідентифікаційного коду претендента.

Організаційний супровід Премії здійснює Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації.

Прийом матеріалів проводить обласний центр туризму та краєзнавства. Документи на здобуття Премії подаються за адресою: 36014, м. Полтава, вул.Нечуя-Левицького, 4, тел. 2-49-86.