ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК У ПРОФЕСІЙНОМУ БУДІВЕЛЬНОМУ ЛІЦЕЇ

11.09.2013, 08:24

 Дев’ятого вересня в рамках Олімпійського тижня у професійному будівельному ліцеї (директор В.В.Знахаренко) пройшов олімпійський урок. У гостях у ліцеїстів побував заступник голови Полтавського обласного відділення НОК України, олімпійський чемпіон, заслужений працівник фізичної культури та спорту України, заслужений майстер спорту Радянського Союзу В.В.Кисельов та виконавчий директор відділення НОК України у м.Комсомольську М.В.Шишліков. Основна мета олімпійського уроку – навчання та виховання учнів під знаком ідей і принципів олімпізму, формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом.

 

Всеукраїнський олімпійський урок було започатковано в 2005 році з ініціативи НОК України та за підтримки Міністерства освіти і науки та Міністерства у справах сім’ї та молоді України. Вже стало доброю традицією проводити олімпійський урок в усіх навчальних закладах  нашої країни напередодні свята – Дня фізичної культури та спорту. Останніми роками відзначено стійку тенденцію залучення дітей до регулярних занять у спортивних школах. Дуже важливо виховувати в юного покоління любов до фізичної культури, шанобливе ставлення до свого здоров’я. Адже фізична активність – одна із складових повноцінного гармонійного розвитку людини.

 

Олімпійський урок у професійному будівельному ліцеї розпочав М.В.Шишліков. Микола Вікторович зачитав ліцеїстам  звернення президента НОК України Сергія Бубки до учасників та організаторів «Олімпійського уроку – 2013». У ньому зазначено: «Вам  випала блискуча нагода зустрітися з уславленими спортсменами та видатними олімпійцями, проявити свої знання та уміння, отримати цінні поради, збагатитися інтелектуально та фізично. Тож нехай перемоги олімпійців надихнуть кожного з вас на власні звершення! І якщо ви будете вимогливими до себе, терплячими  й самовіддано працюватимете, результат – високі оцінки  чи медалі – не забариться!»

 

У нас, на жаль, на Полтавщині живе лише один олімпійський чемпіон – В.В.Кисельов. Тож студентам професійного будівельного ліцею дуже пощастило: вони мали можливість протягом однієї академічної години спілкуватися з титулованим спортсменом. Ліцеїсти гучними оплесками зустріли олімпійського чемпіона, який цікаво розповів їм про досягнення своєї мрії – перемогу на Олімпіаді в Москві у 1980 році. Володимир Вікторович  установив рекорд зі штовхання ядра, який тримався 16 років. За його словами, спортом почав займатися з 7-ми років. «Мені подобалося все: бокс, ковзани, волейбол, футбол, боротьба. Щоб стати олімпійським чемпіоном, доводилося тренуватися 14 разів на тиждень. Щоб бути здоровим і успішним, треба дружити з фізкультурою  і спортом», –  наголосив В.В. Кисельов.

 

Дорога до високих перемог нелегка, але якщо бути наполегливим, старанним, то завжди досягнеш своєї мрії. Головне – мати бажання досягати успіху. Насамкінець уроку олімпійський чемпіон подарував студентам від НОК України м’ячі й закликав ще раз замислитися над тим, що здоровий спосіб життя – найкращий вибір.

                                                                                

Таїсія Лиманська